Jiří Dienstbiere, já nehnědnu. Vyjadřuji se jasně, ať si „vítači“ v kavárnách, ČT či poradce Sobotky říkají, co chtějí. To je vzkaz Michala Haška

10.01.2016 22:33

Po vzoru slavného filmu Star Wars vrátil úder hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) svému spolustraníkovi a ministrovi pro lidská práva Jiřímu Dienstbierovi, podle něhož předseda Asociace krajů ČR stejně jako mnozí ostatní politici svými názory na uprchlickou krizi zvláště po silvestrovských událostech v Německu poněkud „hnědne“.

Jiří Dienstbiere, já nehnědnu. Vyjadřuji se jasně, ať si „vítači“ v kavárnách, ČT či poradce Sobotky říkají, co chtějí. To je vzkaz Michala Haška
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

„Mám stejný názor na řešení uprchlické krize v jejím nynějším stadiu jako Robert Fico,“ napsal si na Facebook Hašek, který připomněl, že to nebylo Slovensko ani Česká republika, kdo migrační krizi způsobil, a odstartoval tak proces destrukce důvěry lidí v Evropskou unii. „Nebylo to Slovensko ani Česká republika, kdo nezodpovědně otevřel náruč a bez odpovídající přípravy a zhodnocení vlastních reálných možností dal fakticky do pohybu miliony běženců,“ dodal.

„Pro Jiřího Dienstbiera a Lukáše Jelínka – nehnědnu,“ pokračoval v ostré odezvě i na názory politologa Lukáše Jelínka s tím, že si jen při pohledu na kolaps sousedního Německa, které už podle něho není schopné ochránit ani bezpečnost vlastních občanů, uvědomuje, že má jako politik ČSSD ve funkci jihomoravského hejtmana spoluodpovědnost za bezpečnost části České republiky. „A občanů mého kraje, který je od 9. století kolébkou evropské křesťanské civilizace a jedním ze základů naší státnosti,“ podotkl.

Podle Haška silvestr a následující dny odhalily v plné nahotě skutečný stav bezpečnosti i údajné mediální virtuální reality v Německu, kde jsme tak nyní svědky trapných omluv a sílícího volání po vyvození personální odpovědnosti. „Nechci, aby něco podobného v příštích měsících či letech musela zažít Česká republika a naši občané,“ napsal si na Facebook Hašek. „Nevolám po zbrklém jednostranném kroku, neodmítám ani materiální a potravinovou pomoc obětem válečných konfliktů, ale to vše mimo území ČR, nejlépe v jejich mateřských státech pod ochranou OSN,“ pokračoval Hašek dále.

  • Celý Haškův příspěvek si můžete přečíst ZDE

„Vyjadřuji se jasně, jednoznačně a s vědomím, co na moji adresu budou říkat vítači po pražských či brněnských kavárnách nebo u svých kamarádů v České televizi či Českém rozhlase či jaký e-mail pošle mému předsedovi jeho poradce Ota Novotný,“ zakončil ostře hejtman Jihomoravského kraje svůj příspěvek s očividným znechucením veřejnoprávními médii.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

7:36 Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

TÝDEN V MÉDIÍCH Komunisté častovali své odpůrce mnoha ošklivými výrazy, ale o podřezávání sviní se n…