Jiří Dolejš: Je dobře, že jsme se vyhnuli fašizujícím prvkům

24. 4. 2018 14:12

Z PROFILŮ Dnes již bývalý místopředseda KSČM Jiří Dolejš odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Prozradil mimo jiné, že se komunisté vydali na cestu, která tuto stranu odliší od jiných podobných stran. Jde prý o zcela unikátní cestu.

Jiří Dolejš: Je dobře, že jsme se vyhnuli fašizujícím prvkům
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Jiří Dolejš

Komunistický poslanec Jiří Dolejš zastával post místopředsedy KSČM od konce 90. let minulého století. Na posledním sjezdu v Nymburku však o tento post přišel. Sám v tom ale nespatřuje žádnou tragédii. Strana podle něj ukázala, že nehodlá jít cestou populistů Okamurova typu, ale nehodlá se ani utopit v pokusech o návrat k „normalizačním“ náladám ze 70. a 80. let minulého století.  

„Radši opatrnost nežli změna, která by vedla do pekel,“ poznamenal k výsledkům sjezdu Dolejš. „Ve vedení jsou nyní také tři ženy a jasně bylo sděleno, že pokračujeme v kursu, který z KSČM udělal evropské unikum mezi podobnými stranami. Další omlazování o lidi, kteří jsou mentálně v 21. století a nevedou minulé zapšklé války, může nás dále jen posílit,“ pokračoval.

KSČM prý teď nepotřebuje žádný zázrak. Je nedílnou součástí politické scény a svou další existenci si podle Dolejše musí odpracovat. Podle Dolejše je jedině dobře, že si delegáti sjezdu nenechali vnutit „retro uvažování“ nebo „fašizující prvky“. Dnes již jen řadový člen strany věří, že na těchto cestách by KSČM jen přicházela o voliče.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konec Miloše Zemana? Šíří se zvěsti. A výzva „bojovníka za pravdu“

9:07 Konec Miloše Zemana? Šíří se zvěsti. A výzva „bojovníka za pravdu“

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek nastupuje na rekondiční pobyt do nemocnice, oznámil hradní mluvčí J…