Jiří Drahoš raketově povýší? Prý se to blíží

15.04.2019 9:17

V doplňovacích volbách do Senátu na Praze 9 zvítězil kandidát uskupení Starostové a nezávislí David Smoljak. Nový předseda hnutí Vít Rakušan prohlásil, že tímto vítězstvím tvoří Starostové nejsilnější senátní klub a bylo by správné, aby právě Starostové získali post předsedy Senátu. Mohl by se jím stát např. Jiří Drahoš.

Jiří Drahoš raketově povýší? Prý se to blíží
Foto: STAN
Popisek: STAN

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) má od soboty nového předsedu. Petra Gazdíka nahradil Vít Rakušan. A nový šéf dal jasně najevo, že chce, aby bylo hnutí STAN víc vidět. Vzhledem k tomu, že doplňovací senátní volby na Praze 9 vyhrál kandidát hnutí STAN David Smoljak, který nahradil odcházející senátorku ANO Zuzanu Baudyšovou. Senátorský klub STAN se tím stává nejsilnějším senátním klubem a Rakušan už plánuje, jak toto nejsilnější uskupení sesadí Jaroslava Kuberu (ODS) z pozice předsedy Senátu a nahradí ho svým kandidátem.

Anketa

Vadilo by vám, kdyby Zeman v přítomnosti Čaputové kouřil?

21%
79%
hlasovalo: 6800 lidí

Už ve svém kandidátském projevu, ve kterém si řekl o post předsedy, hovořil o tom, že STAN musí složit reparát. Musí zvolit takového předsedu Senátu, který bude skutečnou protiváhou politice vládní i hradní.

„Já doufám, že se nám povede zvolit předsedu Senátu Parlamentu České republiky, který bude pocházet z řad našeho senátorského klubu. Že to bude předseda vyzrálý, silný, jasně proevropský, který bude jasnou protiváhou proti politice Pražského hradu a její velmi podivné nejen zahraniční politice. a že Starostové nejen na své silné osobnosti, na druhé nejvyšší ústavní funkci v ČR ukážou, že Starostové na převzetí moci prostě mají,“ zdůraznil Rakušan.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Máme z koho vybírat: Jiří Drahoš, Mikuláš Bek nebo Jiří Růžička jsou natolik silné a reprezentativní osobnosti, že by určitě byly schopny tu funkci zastávat velmi dobře,“ řekl na víkendovém sněmu Starostů nově zvolený předseda hnutí Vít Rakušan. Jeho slova přinesla ČTK.

Rakušan si nemyslí, že se to podaří zítra, ale nejpozději po příštích senátních volbách STAN prosadí svou vůli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

21:05 Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

Premiér Andrej Babiš prostřednictvím svého pravidelného týdenního facebookového hlášení „Čau lidi“ t…