Jsme za kašpary v Česku i zahraničí, soptil ve sněmovně Kalousek. Potom se hlasovalo...

17.04.2018 21:05

To, že premiér v demisi Andrej Babiš několikrát změnil své vyjádření týkající se sobotního útoku Spojených států, Velké Británie a Francie v Sýrii, nezůstalo bez odezvy. Situaci v Sýrii řešili v úterý odpoledne poslanci a vláda jim má sdělit své jasné stanovisko. Server Novinky.cz informoval, že tento bod prosadili na program někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Jsme za kašpary v Česku i zahraničí, soptil ve sněmovně Kalousek. Potom se hlasovalo...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek s Jaroslavem Faltýnkem

Miroslav Kalousek premiérovi vyčetl, že se jeho sobotní a nedělní vyjádření k náletům v Sýrii lišila. „V ten okamžik se stala politika české vlády nečitelnou nejen pro českou veřejnost, ale i zahraničí,“ řekl Kalousek a vyzval jej, aby byl tak laskav a potvrdil poslancům, jaká slova jsou stanoviskem české vlády. „Ta ze sobotního dopoledne, nebo nedělního odpoledne? Za kašpary je česká vláda před českou veřejností, za kašpary je Česká republika před zahraničím,“ dodal značně rozzlobený Kalousek.

Původně se totiž premiér v demisi Andrej Babiš v sobotu vyjádřil tak, že útok byl nevyhnutelný. V neděli po schůzce v Lánech už ale hovořil jinak a svá vyjádření umírnil, napsal server Novinky.cz. Zkritizoval i své ministry Martina Stropnického a Karlu Šlechtovou, kteří se postavili na stranu spojenců. Babiš pak prohlásil, že nejde o jednotné stanovisko vlády.

Původní zdroj ZDE.

„To, že jsem řekl, že byl nálet nevyhnutelný, tak když Trump řekl, že to bylo nevyhnutelné, tak asi ano,“ prohlásil Babiš v úterý ve Sněmovně před projevem Kalouska. Evropa podle něj měla řešit konflikt na Blízkém východě už dávno, a to diplomatickou cestou. Sněmovna po skoro tříhodinové debatě přijala usnesení, ve kterém požádala vládu o „jednoznačná a konzistentní“ zahraničněpolitická stanoviska. 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…