Kam až to zajde? Hustí nám do dětí propagandu. Václav Klaus mladší a máslo na hlavě České televize

05.10.2018 21:53

V komentáři na Novinky.cz se Václav Klaus rozohnil proti České televizi. Prý cpe dětem propagandu už od útlého věku. „Asi chápete, že nejsem příznivcem současného vývoje západního světa. Přesto moje kritičnost má různou intenzitu. Vyšší, když se jedná o děti,“ uvádí Klaus své rozhořčení nad vysíláním České televize.

Kam až to zajde? Hustí nám do dětí propagandu. Václav Klaus mladší a máslo na hlavě České televize
Foto: Daniela Černá
Popisek: Václav Klaus mladší
reklama

Klaus mladší své uvažování zahajuje konstatováním, že v padesáti toho člověk už tolik nesvede a je s tím povětšinou smířen. Ale o to větší má pak zájem o své děti, pokud nějaké má. K napsání textu ho přiměl jeho nejmladší, pětiletý potomek. „Konkrétně jsem onehdá v záchvatu vzteku vypnul televizi, protože oni normálně hustěj do dětí propagandu už od tří let,“ napsal poslanec za ODS.

Anketa

Kdo se vám nejvíce líbil v předvolební superdebatě lídrů?

hlasovalo: 10534 lidí

Před Večerníčkem jsou totiž na dětském programu ČT Déčko zprávy pro děti, tzv. Zprávičky. „Nesmysl je to samo o sobě, ale kdyby to bylo ve stylu, že děti v Tanvaldu měly besídku a támhle zas soutěžili v atletice, nebo že se v zoo narodilo slůňátko – tak ještě budiž,“ myslí si Klaus mladší. Ale ve Zprávičkách je například, že Donald Trump odmítl pařížský protokol a ničí tak přírodu.

„Na to čučí nevinné čtyřleté dítě, proboha,“ soptil Klaus. „V následné pohádce bude mít zlý lišák i tu červenou trumpovskou čepici a hodný méďa tričko s nápisem Greenpeace?“ ptá se politik, kam až to zajde a zda si mají děti tyto věci spojit podprahově.

Fotogalerie: - Klaus o migrační vlně

Bývalý prezident Václav Klaus vystoupil na Vysoké ...
Bývalý prezident Václav Klaus vystoupil na Vysoké ...
Bývalý prezident Václav Klaus vystoupil na Vysoké ...
Jaroslav Plesl
Bývalý prezident Václav Klaus vystoupil na Vysoké ...
Václav Klaus

Potom Klaus spekuloval, že tyto zprávy se nevyrábějí lokálně, ale jsou snad přebírány z ciziny. Usuzuje tak z toho, že ve Zprávičkách byla dvouminutovka o tom, jak se děti v Palestně nemohou učit. „To je možná standard někde ve Francii,“ odhaduje Klaus mladší. Ale Česká republika má s Izraelem dobré vztahy.

„Polovina těch zpráv je podaná tak, že by člověk tu televizi rozštípal,“ svěřuje se politik. Že kvalita zpráv pro dospělé není o moc lepší, s tím se prý jako pamětník komunismu nějak srovnal. U dětí ho to „neskutečně štve“. Dále se Václav Klaus mladší rozčiloval, že kvalita dětské tvorby obecně jde dolů. Že se děti neučí o tom, že je nutné se nebát a vzdorovat zlu. „Štěstí je nádherné, ale velmi křehké. Při představě, že celý svět je jako pohádka, mě zamrazilo,“ dodal Klaus závěrem.

Část vysílání Zpráviček:

Celý komentář Václava Klause mladšího ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

14:35 Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na …