Kapitalisté se sešli s Vojtěchem Filipem

11.04.2018 13:11 | Zprávy
autor: mp

Tři čeští miliardáři – Dušan Palcr z J&T, Jiří Šimáně z Travel Service a Marek Dospiva z Penty – vyrazili na schůzku k předsedovi komunistů Vojtěchu Filipovi. Debatovali s ním o situaci v Číně. Informoval o tom server Českého rozhlasu. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl tuto schůzku patřičně okomentoval. Přesvědčte se sami.

Kapitalisté se sešli s Vojtěchem Filipem
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Vojtěch Filip

Když prezident Miloš Zeman hovořil o ekonomické spolupráci mezi Českem a Čínou, sliboval, že do Česka přitečou desítky až stovky miliard korun. Jen v roce 2016 to bylo být 95 miliard. Toto očekávání se ani zdaleka nenaplnilo. Podle informací České národní banky přiteklo do konce roku 2017 jen necelých 23 miliard. Někteří čeští miliardáři v čele s Petrem Kellnerem se však rozhodli rozjet byznys přímo v Číně. Otázkou však je, jak to teď bude dál, když do čínské investiční společnosti CEFC vstoupil komunistický čínský stát. Možná právě na to se ptali Dušan Palcr z J&T, Jiří Šimáně z Travel Service a Marek Dospiva z Penty šéfa českých komunistů Vojtěcha Filipa.

„Vyměnili jsme si na to názory,“ potvrdil setkání s českými podnikateli Filip. „Jenom jsme se informovali vzájemně, jaká je situace v investicích čínské strany poté, kdy tam dojde k výměně,“ doplnil s odkazem na to, že investiční společnost CEFC je významně zadlužená a její dosavadní šéf Jie Ťien-ming je v Číně vyšetřován kvůli podezření z hospodářské kriminality.

Schůzku potvrdil jeden z podnikatelů. „Mysleli jsme si, že má aktuální informace. Samozřejmě zjišťujeme, jak to v Číně funguje, a oni jsou velmi zadobře s čínským vedením. Předpokládali jsme tak, že mají informace, které ostatní subjekty na trhu nemají. Vyměnili jsme si tak pár zdvořilostních frází. To bylo všechno,“ popsal schůzku spoluvlastník letecké společnosti Travel Service Jiří Šimáně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…