Karel Schwarzenberg praštil do stolu a podává trestní oznámení

17.02.2018 12:50

Bývalý předseda TOP 09 a exministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg se pro server Aktuálně.cz rozmluvil o táboru v Letech. Podle jeho slov z něj šla strašlivá tíseň. Rozhodl se tedy podat trestní oznámení na poslance Miroslava Roznera (SPD), jenž koncentrační tábor nazval neexistujícím pseudokoncentrákem.

Karel Schwarzenberg praštil do stolu a podává trestní oznámení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg
reklama

„Celý svůj politický život jsem bojoval za lidská práva. A je pro mě nepřijatelné, abychom měli v politice lidi, kteří se lidským právům vysmívají tím, že popírají holokaust, to je pro mě už opravdu trochu moc. Jsem přesvědčen, že se proti zlu musí začít bojovat hned v zárodku, a ne čekat, až se rozšíří,“ sdělil Schwarzenberg své důvody, proč se rozhodl podat trestní oznámení na Roznera.

Schwarzenberg v rozhovoru také uvedl, že koncentrák v Letech byl za jeho dětství přes les od panství rodu. „A jako dítě jsem tam měl po válce velmi zvláštní zážitek. Dítě má velmi silné instinkty, málo z dospělých si je pak uchová,“ vzpomněl, jak na něj při projíždění kočárem s koňmi kolem Letů padla strašlivá tíseň. Otec mu měl tehdy říct, že až bude velký, tak mu to vysvětlí, ale že se tam vskutku děly strašlivé věci. 

  • Původní text ZDE
V oznámení jsou podle něj zmíněni i další politici, kteří prohlašovali podobná slova jako poslanec Miroslav Rozner. „Ti jsou spolu s panem Roznerem spoluviníci svými výroky. Na pana Roznera to podávám proto, že je to nejčerstvější a bylo to nejjasnější,“ řekl Schwarzenberg se slovy, že je možné, že bude v podávání trestních oznámení pokračovat. . 
 
Závěrem pak dodal, že byly časy, kdy si nikdo takové věci v politice říci netroufal. „Za dob třeba prezidenta Václava Havla. Ale nyní si více lidí troufá říkat takové ostudnosti. Cítí, že mají záštitu seshora. Ale to nikoho neomlouvá a takové věci se dít nemají,“ zakončil.
 
 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek zaútočil na Hamáčka. A vlivný člen ČSSD ho srazil slovy Nečase: Kreativita, přemýšlení, intelektuální výkon. Nula!

15:30 Kalousek zaútočil na Hamáčka. A vlivný člen ČSSD ho srazil slovy Nečase: Kreativita, přemýšlení, intelektuální výkon. Nula!

Dělal, nebo nedělal tupé škrty někdejší šéf státní kasy Miroslav Kalousek? Na sociálních sítích se v…