Karel Schwarzenberg praštil do stolu a podává trestní oznámení

17.02.2018 12:50

Bývalý předseda TOP 09 a exministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg se pro server Aktuálně.cz rozmluvil o táboru v Letech. Podle jeho slov z něj šla strašlivá tíseň. Rozhodl se tedy podat trestní oznámení na poslance Miroslava Roznera (SPD), jenž koncentrační tábor nazval neexistujícím pseudokoncentrákem.

Karel Schwarzenberg praštil do stolu a podává trestní oznámení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg

„Celý svůj politický život jsem bojoval za lidská práva. A je pro mě nepřijatelné, abychom měli v politice lidi, kteří se lidským právům vysmívají tím, že popírají holokaust, to je pro mě už opravdu trochu moc. Jsem přesvědčen, že se proti zlu musí začít bojovat hned v zárodku, a ne čekat, až se rozšíří,“ sdělil Schwarzenberg své důvody, proč se rozhodl podat trestní oznámení na Roznera.

Schwarzenberg v rozhovoru také uvedl, že koncentrák v Letech byl za jeho dětství přes les od panství rodu. „A jako dítě jsem tam měl po válce velmi zvláštní zážitek. Dítě má velmi silné instinkty, málo z dospělých si je pak uchová,“ vzpomněl, jak na něj při projíždění kočárem s koňmi kolem Letů padla strašlivá tíseň. Otec mu měl tehdy říct, že až bude velký, tak mu to vysvětlí, ale že se tam vskutku děly strašlivé věci. 

  • Původní text ZDE
V oznámení jsou podle něj zmíněni i další politici, kteří prohlašovali podobná slova jako poslanec Miroslav Rozner. „Ti jsou spolu s panem Roznerem spoluviníci svými výroky. Na pana Roznera to podávám proto, že je to nejčerstvější a bylo to nejjasnější,“ řekl Schwarzenberg se slovy, že je možné, že bude v podávání trestních oznámení pokračovat. . 
 
Závěrem pak dodal, že byly časy, kdy si nikdo takové věci v politice říci netroufal. „Za dob třeba prezidenta Václava Havla. Ale nyní si více lidí troufá říkat takové ostudnosti. Cítí, že mají záštitu seshora. Ale to nikoho neomlouvá a takové věci se dít nemají,“ zakončil.
 
 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Není to Český lev, ale Český tchoř. ČT se ohrožuje sama. Pořád ti samí hosté, jako když na přehlídce chodí ti samí vojáci dokola, říká Lenka Procházková

16:28 VIDEO Není to Český lev, ale Český tchoř. ČT se ohrožuje sama. Pořád ti samí hosté, jako když na přehlídce chodí ti samí vojáci dokola, říká Lenka Procházková

HORKÉ TÉMA Hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz byla spisovatelka Len…