Klinika čínské medicíny by měla být v provozu již v půlce roku 2016

12. 1. 2016 17:50

Klinika čínské medicíny v Mladé Boleslavi by měla být v provozu do poloviny letošního roku. Novinářům to dnes řekl středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD). Nové pracoviště bude podle něj nabízet akupunkturu, regenerace a masáže.

Klinika čínské medicíny by měla být v provozu již v půlce roku 2016
Foto: Radim Panenka
Popisek: Pohled na Šanghaj

"Stále jednáme o klinice čínské medicíny v Boleslavi. Současný stav je, že jsme požádali o výjimku ministerstvo zdravotnictví, které musí udělit výjimku na tuto činnost," uvedl Petera. Věc už probíral s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem (ČSSD), žádosti kraje by podle něj mělo být vyhověno.

Hejtmanství musí podle Petery také řešit finance, protože tato léčba není hrazena ze zdravotního pojištění. Klinika má vzniknout v léčebně dlouhodobě nemocných při mladoboleslavské nemocnici, v zařízení budou ordinovat lékaři přímo z Číny.

Tradiční čínská medicína je léčebný systém, který k léčení využívá zejména bylinnou léčbu, ale také masáže, změnu stravy a životního stylu, akupresuru nebo akupunkturu. V Česku má své příznivce, ale i odpůrce.

Ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové od loňského září funguje ambulance tradiční čínské medicíny, o léčbu je velký zájem. Ambulance spadá pod Česko-čínské centrum tradiční čínské medicíny, které vzniklo v červnu. Centrum zkoumá například vliv čínské medicíny na onkologické pacienty či nemocné roztroušenou sklerózou. V hradecké nemocnici by měla vzniknout i klinika, která by se vedle léčby a výzkumu věnovala také pedagogickým aktivitám.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnusné svědectví s Bartoškovým festivalem: Viděl jsem zpitého herce, jak se vymotal z báru, písknul, nasedl do luxusní audi a odvezl se na hotel. Zdarma, za čí peníze?

12:59 Hnusné svědectví s Bartoškovým festivalem: Viděl jsem zpitého herce, jak se vymotal z báru, písknul, nasedl do luxusní audi a odvezl se na hotel. Zdarma, za čí peníze?

Skupina ČEZ končí po 16 letech jako partner Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech (MF…