Kluk z vesnice s IQ přes 150, který to dotáhl do čela zbrojního průmyslu. Reflex představuje kandidáta Hynka trochu jinak, než je zvykem

10.01.2018 17:39

Server Reflex.cz tak trochu jinak představil prezidentského kandidáta Jiřího Hynka – šachistu s IQ přes 150. Kandidát na sebe prozradil, že vyrůstal na venkově a musel se např. naučit starat o slepice. Nejvíce času ale věnoval otázkám armády a hrdosti na svůj národ.

Kluk z vesnice s IQ přes 150, který to dotáhl do čela zbrojního průmyslu. Reflex představuje kandidáta Hynka trochu jinak, než je zvykem
Foto: Vít Hassan
Popisek: Prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek
reklama

Jiří Hynek je předsedou Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu. Kromě toho teď také kandiduje na prezidenta republiky s podporou Realistů Petra Robejška. A přestože je předsedou zmíněné Asociace, hned na prvním místě sám zdůrazňuje, že není zbrojař.

„Já nejsem militarista ani zbrojař, to mi tam pořád dávají média! Stojím v čele nevládní neziskové organizace, která nebere ani peníze z rozpočtu, ani ze zahraničí,“ bránil se při rozhovoru v kavárně, kde si pochutnával na tvarohovém dortíku. Obratem ovšem dodal, že by jako prezident bránil snižování rozpočtu v resortu obrany. Už proto, že je naše bezpečnost ohrožena. „Začínáme se chovat jako Říše římská před zánikem. Ignorujeme bezpečnostní hrozby,“ varoval. Za vůbec největší hrozbu považuje příliv migrantů do Evropy.

Celý článek naleznete zde.

Kromě toho mu vadí, jak se dnes stavíme ke slovu národ. Hynek odlišuje nacionalismus a lásku k národu. Nacionalismus kritizuje, ale lásku k národu považuje za jeden z nejdůležitějších společenských pilířů. „Podívejte se na Američany, jak naslouchají hymně s dlaní na srdci. Nebo vojáci amerického námořnictva. Zpívají‚ ‚my sloužíme svému národu, my sloužíme na moři‘. A nestydí se za to,“ podotkl.

Aby se však nezdálo, že se rozhovor točil jen kolem armády a národa, Hynek také prozradil, že vyrůstal na vesnici a jeho tatínek neuhnul  ani o milimetr a nutil ho vykonávat práci kolem domu. Umí také stáhnout králíka, obstarat slepice a tak podobně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

15:22 Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

„Větší šanci na přetáhnutí voličů ANO a SPD mají aktivity Dana Landy než Mikuláš Minář z chvilek,“ z…