Kobza: USA chtějí zatáhnout Čínu do konfliktu, dokud BRICS není dost silný

09.08.2022 9:16 | Glosa

Poslanec Jiří Kobza (SPD) míní, že předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) svou cestou na Tchaj-wan sehrál roli „užitečného idiota“. Cílem podle Kobzy bylo zjistit, co vše si Čína nechá líbit od České republiky coby vazala USA. A pak následovala cesta předsedkyně Sněmovny reprezentantů Kongresu USA Nancy Pelosiové na Tchaj-wan. „Smyčka válek se kolem Evropy začíná nepříjemně stahovat a zájmy USA, ať přímé, či zprostředkované, z nich trčí jak bolavý palec,“ varuje Kobza.

Kobza: USA chtějí zatáhnout Čínu do konfliktu, dokud BRICS není dost silný
Foto: archiv JK
Popisek: Jiří Kobza (SPD)

„Dnes je jasné a vývojem věcí potvrzené, že ČR opravdu slouží jako ratlík, usilovně trhající nohavice komusi, na koho má USA zálusk (poněvadž má něco, co Američané chtěj),“ píše Kobza ve svém komentáři na ParlamentníchListech.cz. Jako partaje sloužící cizí velmoci zmínil všechny strany české vládní koalice, kromě nich i opoziční ANO a ČSSD, která je dnes mimo Sněmovnu.

„Cesta Pelosiové na Tchaj-wan je otevřeným potvrzením mé teze, že náš předseda Senátu, Tchajwanec Vystrčil, byl jen nastrčen jako užitečný idiot, zkušební králík, ke zjištění, co vše si Čína nechá líbit od bezvýznamné středoevropské země, byť tak hluboko zaražené v americkém pozadí,“ napsal Kobza.

Nyní se USA podle Kobzy opět pokusí hnát věci do krajností, tak jako na Ukrajině, až Číně nezbude, než se důrazně ozvat a reagovat. Před tím důrazně varuje a připomíná: „Nezapomínejme, že Čína má rozvinutý raketový program, přivezla hlínu z odvrácené strany Měsíce, staví svoji vesmírnou stanici a vyslala sondu k Marsu. Už to samo o sobě je dost složitým tématem pro americké stratégy, navíc Čína není sama, aliance zemí BRICS utužuje vnitřní vazby a je otázkou času, kdy dojde ke smlouvě o vzájemné vojenské pomoci.

To vytvoří velmi tvrdý nárazník vůči NATO a na dlouhou dobu spustí na východě Pacifiku železnou oponu. Co se asi tak potom stane s americkými dluhopisy, kterých je Čína největším vlastníkem? Hodí je na trh? Položí americkou měnu?“ pokračuje poslanec za hnutí SPD.

„Tuší vůbec ti bankéři na Manhattanu, co vlastně dělají? Že hrají vabank nejenom o naše životy ale i o svoje? Tragické na tom je, že naše vlastní životy jsou v této cizí hře jen pár bezvýznamných žetonů na stole,“ podotýká.

Celé to Kobzovi přijde spíše jako závod s časem, kde jde o to, dostat Čínu do konfliktu o Tchaj-wan dříve, než se BRICS i vojensky spojí – a USA by stály proti třetině světa bez ohledu na to, kolik základen po světě mají. Státy BRICS totiž (na rozdíl od států EU s jejich multisexuálními útvary) mají bojeschopné armády s vysokou morálkou, které v poslední době nabraly válečné zkušenosti.

Rozhodně podle poslance nejde o osamocený konflikt, jak se nám snaží namluvit naše propaganda. „Jedná se o celý řetěz válek, ať již ve fázi otevřeného konfliktu anebo latentních dlouhotrvajících doutnajících a čas od času opětovně vzplanuvších válek,“ dodává Kobza v obavách. Podle jeho slov už nelze nevidět či popírat, že smyčka válek se kolem Evropy začíná nepříjemně stahovat a zájmy USA, ať přímé či zprostředkované, z nich trčí jak bolavý palec.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Mgr. Pavel Fischer byl položen dotaz

Vím, komu v Evropě a Americe volat

To je možné, ale myslíte, že vás někdo bude poslouchat, že nám někdo pomůže? Neměli bychom se už konečně spoléhat hlavně na sebe. Německo se také nestalo silným hráčem proto, že spoléhalo na ostatní, Francie jak by smet.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měla 8216 Kč na měsíc. Samoživitelka s dcerou, syn student. Teď přišly zálohy, vládě řekla své

18:27 Měla 8216 Kč na měsíc. Samoživitelka s dcerou, syn student. Teď přišly zálohy, vládě řekla své

„Kdybych neměla fakt navíc žádné prachy, ale byla jen na podpoře, to by byl průser!“ Jak přežít s dc…