Kokain ve sněmovně: Asistent Pekarové pořád chodil na záchodky

01.06.2024 9:28 | Zprávy

Toalety Poslanecké sněmovny, v nichž se našel kokain, měl opakovaně navštěvovat ředitel kanceláře Markéty Pekarové Adamové Petr Pelc. Spolu s dalšími dvěma muži se měl zamykat v kabince, z níž se následně ozývalo podezřelé ťukání. Pelc spojitost s drogou odmítá a předsedkyně TOP 09 se ho zastává. Matěj Hollan již dříve za hlavního distributora kokainu ve sněmovně označil Dominika Feriho, bývalého poslance a bývalého politika TOP 09, který s Pekarovou sdílel kancelář.

Kokain ve sněmovně: Asistent Pekarové pořád chodil na záchodky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová

Ochranka předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové si dle slov muže obeznámeného s děním v Poslanecké sněmovně všimla, že na toalety opakovaně chodil ředitel její kanceláře Petr Pelc spolu s dvěma dalšími muži.

„Ochranka předsedkyně byla svědkem toho, jak právě Petr Pelc v nočních hodinách opakovaně ještě se dvěma neznámými muži vstupoval do kabinky pánských toalet, zamkli se a pak se odtud ozývalo zvláštní ťukání. Ochranka se proto rozhodla prostor prověřit,“ uvedl zdroj pod podmínkou anonymity pro MF DNES.

Pelc jakoukoli spojitost s kokainem odmítá. „To, že jsem s tímto spojován, tvrdíte pouze vy, a toto spojení důrazně odmítám,“ řekl Pelc.

Předsedkyně Pekarová Adamová, která o incidentu dle svých slov nevěděla, se Pelce zastává a tvrdí, že nemá důvod mu nevěřit, ačkoliv potvrdila, že ochranka našla papírek u její kanceláře.

„S nálezem ředitele mé kanceláře spojujete pouze vy, hovořila jsem s ním o tom a spojitost s tímto důrazně odmítá. Nemám důvod mu nevěřit,“ sdělila Pekarová. Zároveň ale potvrdila, že papírek se zbytkem drogy našla na toaletách u její kanceláře její ochranka. „Postupně jsem se to začala dozvídat až nyní, kdy se celá věc řeší,“ řekla předsedkyně.

V lednu 2023 byl v Poslanecké sněmovně nalezen papírek se zbytky kokainu během jednání o důvěře vládě, které se protáhlo do nočních hodin kvůli obstrukcím. Vzhledem k tomu, že se jednalo o méně než jeden gram – tedy dle zákona menší než malé množství –, policie případ odložila.

Případem se až teď začala zabývat Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) s cílem objasnit, jak se nález kokainu ve sněmovně prošetřoval. Vedoucí Kanceláře Poslanecké sněmovny Martin Plíšek kritizoval policii za to, že zatajila nález drog. Kvůli tomu se setkal s ředitelem Ochranné služby Policie ČR Jiřím Komorousem. Plíšek vyjádřil své znepokojení nad tím, že Policie ČR neinformovala vedení Kanceláře o bezpečnostním incidentu.

Podle bývalého náměstka brněnského primátora Matěje Hollana je logické, že incident nebyl prošetřen. Na svém facebooku napsal, že je všeobecně známo, že se ve sněmovně užívají drogy, přičemž jejich hlavním distributorem měl podle něj do svého vynuceného odchodu být Dominik Feri z TOP 09. Ten musel Sněmovnu opustit po sexuální aféře s několika studentkami.

„Že se ve Sněmovně šňupe jak o život a že po ‚odchodu‘ hlavního distributora Feriho jeho místo zaujal hned někdo jiný, ví všichni od vrátného po předsedkyni Sněmovny. Kokain se ve Sněmovně šňupal vždycky, šňupe a šňupat bude. Ví to samozřejmě i policie,“ napsal Hollan ve svém komentáři na svém facebooku.

Předsedkyně Poslanecké sněmovny a strany TOP 09 Markéta Pekarová Adamová dříve s Dominikem Ferim sdílela kancelář. V pořadu eXtra Host přiznala, že k němu měla blízko a trávila s ním čas i mimo pracovní dobu. „Určitě jsme byli kolegové a čas od času i nad rámec těch pracovních povinností,“ vzpomínala Pekarová Adamová.

„To, co se stalo, mě nesmírně mrzí, protože já odmítám jakékoli násilí na komkoli, a jsem ve finále ráda, že soud rozhodl poměrně rychle a že už je jasno, jak se ty věci měly a mají, a že za to, co udělal, bude po právu pykat,“ komentovala Pekarová Adamová rozsudek nad jejím bývalým spolupracovníkem, který si má odpykat tříletý trest za dvě znásilnění a pokus o znásilnění.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Kratochvílová

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Kdo si pečlivě přečte protektorátní smlouvu s Američany DCA , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusepedros491 , 01.06.2024 10:47:02
tak to museli být poslanci kteří ji schvalovali pořádně sjetí. Američani tu mohou přijíždět v neomezeném množství a v postavení nadřazeném naším zákonům a nikdo nesmí kontrolovat co tu dovážejí nebo vyvážejí. Američan si tak může nyní naložit do auta třeba tunu kokainu a český policajt nebo celník mu může jen zamávat na pozdrav. Že u nás přibude drogově závislých je zřejmé .V Ruských městech není vidět potácet se na ulicích zdrogované občany což v Americe je běžné.

|  11 |  0

Další články z rubriky

„Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

15:12 „Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

Loni v srpnu napadl ukrajinský mladík Viktor Veselovskyj o čtyři roky mladší dívku. Nejdříve po ní c…