Komunisté podpoří Babiše. A nadávky už se sypou ze všech stran

30.06.2018 16:51 | Zprávy
autor: mp

Představitelé širšího vedení KSČM se na sobotním jednání shodli na tom, že aktivně podpoří vládu premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho koaličních partnerů sociálních demokratů. Především pravicoví politici nenechávají na tomto spojenectví nit suchou. A nejsou sami.

Komunisté podpoří Babiše. A nadávky už se sypou ze všech stran
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslední zasedání vlády v demisi ve sněmovně. Zítra jmenuje prezident Miloš Zeman vládu novou

Komunisté se rozhodli aktivně podpořit vládu Andreje Babiše (ANO). Nebudou hlasovat proti menšinové vládě ANO a ČSSD jako většina opozičních stran a ani jen neodejdou z jednacího sálu, aby fakticky umožnili vznik vlády. Komunisté zůstanou v sále a budou hlasovat stejně jako koaliční partneři – ČSSD a ANO.

Především pravicové strany za to jak Babiše, tak komunisty cupují na kousky. A nejsou v tom samy. O slovo se přihlásili také politolog Jiří Pehe nebo novinář Pavel Šafr ze serveru Forum24.cz.

Předseda ODS Petr Fiala na sociální síti twitter konstatoval, že premiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman stáhli Českou republiku ke dnu, když opřeli vládu o komunisty – takřka třicet let po roce 1989.

„O osudu vlády A. Babiše rozhodl Ústřední výbor KSČM. K tomu snad ani není potřeba nic dodávat. Téměř třicet let po listopadu 1989 @AndrejBabis a @jhamacek společně s M. Zemanem přivedli komunisty k moci. ČR stáhli na politické dno,“ zlobil se doslova.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…