Komunisté podpoří Babiše. A nadávky už se sypou ze všech stran

30.06.2018 16:51

Představitelé širšího vedení KSČM se na sobotním jednání shodli na tom, že aktivně podpoří vládu premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho koaličních partnerů sociálních demokratů. Především pravicoví politici nenechávají na tomto spojenectví nit suchou. A nejsou sami.

Komunisté podpoří Babiše. A nadávky už se sypou ze všech stran
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslední zasedání vlády v demisi ve sněmovně. Zítra jmenuje prezident Miloš Zeman vládu novou

Komunisté se rozhodli aktivně podpořit vládu Andreje Babiše (ANO). Nebudou hlasovat proti menšinové vládě ANO a ČSSD jako většina opozičních stran a ani jen neodejdou z jednacího sálu, aby fakticky umožnili vznik vlády. Komunisté zůstanou v sále a budou hlasovat stejně jako koaliční partneři – ČSSD a ANO.

Především pravicové strany za to jak Babiše, tak komunisty cupují na kousky. A nejsou v tom samy. O slovo se přihlásili také politolog Jiří Pehe nebo novinář Pavel Šafr ze serveru Forum24.cz.

Předseda ODS Petr Fiala na sociální síti twitter konstatoval, že premiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman stáhli Českou republiku ke dnu, když opřeli vládu o komunisty – takřka třicet let po roce 1989.

„O osudu vlády A. Babiše rozhodl Ústřední výbor KSČM. K tomu snad ani není potřeba nic dodávat. Téměř třicet let po listopadu 1989 @AndrejBabis a @jhamacek společně s M. Zemanem přivedli komunisty k moci. ČR stáhli na politické dno,“ zlobil se doslova.

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil České televizi sdělil, že považuje za takřka jisté, že druhá vláda Andreje Babiše teď dostane důvěru. Bohužel to podle něj bude důvěra poskytnutá z vůle komunistů, což Pospíšil rozhodně nepovažuje za dobré znamení. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek to vidí podobně. Politikům ANO, kteří přišli do Babišova hnutí z jiných politických stran, připomněl, jak se kdysi zaklínali, že s KSČM spolupracovat nebudou.

„Kolik je v ANO bývalých členů ODS, US, TOP 09 a KDU-ČSL? Pokud vím, tak poměrně dost. Ti všichni se kdysi zaklínali, že vláda s podporou komunistů je něco nemyslitelného. Zdá se, že dnes jim to už nevadí,“ napsal Kalousek.

Podle novináře Pavla Šafra se jen potvrdilo, že komunisté a Babiš jsou si opravdu blízcí.

Politolog Jiří Pehe dodal, že komunisté rádi schůzují. Zvlášť, když je výsledek schůze předem jasný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do p*dele, kde je nový Menšík a Kopecký? Proč tam nedáte Nárožného? Slavný Čech se rozčílil na filmaře

7:45 Do p*dele, kde je nový Menšík a Kopecký? Proč tam nedáte Nárožného? Slavný Čech se rozčílil na filmaře

Designér a herní vývojář Daniel Vávra se na svém facebookovém profilu vyjádřil k podle svých slov ot…