Konzervativní strana schvaluje násilný odboj se zbraní v ruce

21.07.2011 15:15 | Zprávy

Konzervativní strana schvaluje zákon o III. odboji, který přijaly Poslanecká sněmovna a Senát. Podle ní je legitimní a ocenitelné, když v době tyranie lidé bojují třeba i se zbraní v ruce, jak např. učinili bratři Mašínové.

Konzervativní strana schvaluje násilný odboj se zbraní v ruce

Konzervativní strana akorát lituje, že zákon o III. odboji byl přijat více než 20 let od sametové revoluce. „Konzervativní strana s politováním konstatuje, že k přijetí této formy satisfakce bezesporu velmi odvážných odbojářů dochází až více jak 20 let od vzniku formálních podmínek pro obnovení demokracie," stojí v její tiskové zprávě s tím, že většina takových odbojářů je už často po smrti.

„Vláda České republiky a Parlament České republiky tak konečně přijetím zákona o uznání III. - protikomunistického - odboje navazují na jeho spontánní uznávání obcemi z počátku devadesátých let," chválí Konzervativní strana kroky vládní koalice.

Celé prohlášení Konzervativní strany ZDE

„Z dnešního pohledu se zejména mladším generacím může krutý nástup totalitní moci jevit jako nepříjemná historická epizoda, která přinesla jen nějakou větší šikanu obyvatel našeho státu, a že pozvednutí zbraní proti ní je třeba chápat jako zločinný akt," navazuje Konzervativní strana na „připomenutí" totality mladším obyvatelům ČR.

Hned v titulku jejich prohlášení však stojí: „Proti tyranii je legitimní bojovat se zbraní v ruce." Tím může Konzervativní strana poukazovat například i na bratry Mašíny, kteří v roce 1953 uprchli z Československa a v rámci tohoto činu zabili několik příslušníků SNB.

Čtěte více:

Mladší z bratří Mašínů: Kvůli Havlovi komunismus v Česku jen kvete
Paumer. Pro někoho hrdina, pro někoho vrah. Sobotka na pohřeb půjde
Němcová (ODS): Paumer měl přímý a silný charakter

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

frakce

Tomu nerozumím.Frakce kterou založili Babiš Orbán a spol.nebudou mít žádny vliv Evr.Parlamentu ale můžou ohrozit a jsou nebezpečím pro Evropu

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zapáchala Zemanem". Vyhozená diplomatka Filipi promlouvá. Některým nápadům této vlády se musela smát

15:46 „Zapáchala Zemanem". Vyhozená diplomatka Filipi promlouvá. Některým nápadům této vlády se musela smát

Bývalá velvyslankyně České republiky v Sýrii Eva Filipi promluvila o vládě Petra Fialy (ODS). Konkré…