Korupčníci Clintonovi? FBI se začala zajímat o jejich nadaci

06.01.2018 15:13

Federální úřad pro vyšetřování (FBI) Spojených států začal vyšetřovat nadaci manželů Clintonových. S odvoláním na další zahraniční média o tom informovala agentura Reuters. Manželský pár je podezřelý z korupce. Nadace mohla získávat peníze za protislužby od Hillary Clintonové, když tato dáma zastávala post americké ministryně zahraničí.

Korupčníci Clintonovi? FBI se začala zajímat o jejich nadaci
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Clintonová
reklama

Bill Clinton a Hillary Clintonová mají problém. Začal se o ně zajímat Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Nadaci vyšetřují agenti FBI z Little Rocku v Arkansasu, kde byla nadace založena. Vyšetřování běží už nějaký čas, již došlo na výslech svědků, další výslechy mají brzy následovat. Podrobnosti se však novináři zatím nedozvěděli. Ministerstvo spravedlnosti odmítá předat jakékoli informace s odkazem na probíhající vyšetřování.

Celý článek v angličtině naleznete zde

Jakékoli prohlášení odmítli vydat i zástupci nadace. V minulosti však úvahy o tom, že nadace získávala finanční prostředky za politické protislužby, razantně odmítali.

Demokraté obviňují republikány, že iniciovali vyšetřování někdejší ministryně zahraničí a neúspěšné prezidentské kandidátky proto, aby odvrátili pozornost od problémů 45. prezidenta USA Donalda Trumpa. Prezident a jeho tým je už dlouhou dobu vyšetřován kvůli možným nepřípustným kontaktům s Rusy. Rusko se údajně pokusilo ovlivnit americké prezidentské volby. V USA o tom pochybuje málokdo, ale ruský prezident Vladimir Putin opakovně poznamenal, že pro toto tvrzení neexistují důkazy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

9:08 Ty p*čo, jdi do prd*le, máme tu děti v autech. Volejte blázinec! VIDEO z Brna, s aktivistkou se nepárali

Hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí), které bojuje za ochranu, o sobě dalo opět vědět…