Koudelka odrazuje od hlášení kontaktů: Neudávejme se navzájem, nehlasme kontakty. Nebuďme Blatného konfidenty

05.04.2021 21:25

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) a hlavní hygienička Pavla Svrčinová nechápou, že ani po zavedení příspěvku v karanténě či izolaci nepřišel nárůst hlášených kontaktů. Není ani divu vzhledem k udávání, které hygiena předvedla v případě exprezidenta Václava Klause, říká advokát a právní expert z Trikolóry Zdeněk Koudelka. Naopak občanům vzkazuje: „Nehlasme kontakty a neudávejme se navzájem.“

Koudelka odrazuje od hlášení kontaktů: Neudávejme se navzájem, nehlasme kontakty. Nebuďme Blatného konfidenty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Koudelka
reklama

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová uvedla, že lidé s potvrzeným covidem hlásí dál v průměru zhruba jednoho člověka, s nímž se setkali. Hygienici přitom po zavedení tzv izolačky očekávali nárůst až o 30 či 40 procent.

„Lidé neudávají, s kým se setkali mimo okres či po 21. hodině. Případ bývalého prezidenta Václava Klause odhalil úděsnou praxi hygieny,“ píše Koudelka.

Václav Klaus, který onemocněl koronavirem, v rámci trasování poskytl pravdivé informace o pohybu. Hygiena tyto informace využila k iniciování sankčního řízení proti němu, tedy ne pro ochranu zdraví lidí.

V kontextu toho zmiňuje seriál Letecké katastrofy, kdo jej sleduje, ví, že americký úřad vyšetřující letecké nehody je úspěšný v získávání pravdivých informací tím, že výpověď před ním učiněná nesmí být použita v trestním řízení proti vypovídajícím osobám. Kdyby tomu bylo naopak, řadu věcí by zamlčely.

Stejně tak si hygiena musí uvědomit, zda je pro ni prioritou získat informace pro zdravotnický účel, nebo pro postih osob, které jí informace sdělují. „Za záludné jednání hygieny odpovídá ministr zdravotnictví Jan Blatný z Milionu chvilek, který přeběhl k ANO. Pokud nebude tento ministr odvolán a nenastoupí nový, který zakáže hygieně zneužívání poskytnutých informací k postihu těch, kteří je poskytují, pak každý může odmítnout sdělení informací, pokud by si tím přivodil postih sám nebo osoby blízké,“ upozorňuje člen Trikolóry.

„Je smutné vědět, že ve Velkých Karlovicích na Moravě, které mají silnou odbojovou minulost z dob druhé světové války, píše starosta udání na policii na chalupáře, kteří tam jezdí, protože kašlou na Blatného diktaturu,“ poznamenává zklamaně.

A závěrem lidem proto vzkazuje: „Neudávejme se navzájem. Nebuďme Blatného konfidenty. Hygiena udání archivuje a bude správné zveřejnit udavače, jako se zveřejnily seznamy agentů Státní bezpečnosti, ať lidé vědí, který soused či starosta donášel.“

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…