Kučera podal rezignaci na post náměstka primátora Hradce Králové

27.09.2011 14:41

UVNITŘ DOKUMENT Primátor města Zdeněk Fink přijal v úterý rezignaci Leoše Kučery (bez PP zvolen za DVH) na funkci náměstka primátora města Hradec Králové. Zastupitelem zůstává nadále.

Kučera podal rezignaci na post náměstka primátora Hradce Králové
"Důvodem mého odchodu je stav artkina CENTRÁL, které jsem dříve vedl a které se díky kumulaci dluhů z dřívějších období a po nevydařených personálních obměnách ocitlo ve vážných existenčních potížích. Ačkoliv tento fakt nesouvisí přímo s výkonem mé funkce náměstka v mých gescích a nejsem v tomto ohledu ani ve střetu zájmu, je mojí morální povinností se pokusit v zájmu města tento jedinečný projekt v Hradci Králové udržet a připravit na případnou transformaci do jiného právního subjektu vhodného pro podobný typ aktivit," uvedl ke své rezignaci náměstek Leoš Kučera, který funkci náměstka primátora dále nebude vykonávat od 1. října 2011.

"Leoši Kučerovi náleží poděkování, profesně jsem s jeho prací byl spokojen. Celá záležitost je nepříjemná, nicméně jiné řešení celé věci není v tuto chvíli přijatelné a to napříč politickým spektrem," dodal Zdeněk Fink, primátor města Hradec Králové.

Doma v Hradci je součástí koalice na radnici od 28. prosince 2010, kdy třiasedmdesátý den po volbách zastupitelé odhlasovali složení současné komunální vlády.

ParlamentníListy.cz se o celou kauzou spojenou s náměstkem Kučerou detailně zajímaly.

K TÉTO KAUZE:


MUDr. Zdeněk Fink

primátor města

Hradec Králové

Vážený pane primátore,

vzdávám se tímto funkce náměstka primátora s platností od 1. října 2011. Důvodem mé žádosti je stav artkina CENTRÁL, které jsem dříve vedl a které se díky kumulaci dluhů z dřívějších období a po nevydařených personálních obměnách ocitlo ve vážných existenčních potížích.

Ačkoliv tento fakt nesouvisí přímo s výkonem mé funkce náměstka v mých gescích a nejsem v tomto ohledu ani ve střetu zájmu, je mojí morální povinností se pokusit v zájmu města tento jedinečný projekt v Hradci Králové udržet a připravit na případnou transformaci do jiného právního subjektu vhodného pro podobný typ aktivit.

Rád bych poté využil vaší gentlemanské nabídky na možnost v práci na postu náměstka v budoucnu pokračovat.

Děkuji za podporu a možnost pracovat po Vašem boku při správě města.

Leoš Kučera

V Hradci Králové 27. 9. 2011

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Zku*vysyne! Putinova děvko! Klaus ml. cílem drsného útoku na Národní třídě

11:04 VIDEO Zku*vysyne! Putinova děvko! Klaus ml. cílem drsného útoku na Národní třídě

Na Národní třídě to jako tradičně žije. A někteří lidé pociťují, jak si jiné skupiny představují svo…