Urbanová (STAN): Lex Anička prošel Senátem a čeká už jen na podpis prezidenta

08.07.2025 4:29 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Lex Anička.

Urbanová (STAN): Lex Anička prošel Senátem a čeká už jen na podpis prezidenta
Foto: Starostove-nezavisli.cz
Popisek: Barbora Urbanová

Tenhle příběh není jednoduchý, hlavně by vydal hned na několik dílů... ne nadarmo o něm vznikl dokument "Případ Anička". A troufám si říct, že o něm fakt neslyšíte naposledy. Protože selhání systému v něm bylo tak velké, že na něj málokdo může jen tak zapomenout.

Dneska ho ale od dřezu s nádobím sdílím proto, že Lex Anička prošel Senátem a čeká už jen na podpis pana prezidenta. Všechno na světě by mohlo být lepší, i ten návrh, ale je to maximum možného. A troufám si ze zkušenosti odhadnout, že je naprosto zásadní, že tyhle kroky, které děláme, je nutné dělat tak, jako se podařilo v tom Senátu: s podporou všech přítomných. Jen tak jsou udržitelné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Jak jste se dostal k utajovaným informacím?

Proč to nechcete prozradit? Nebo o ničem nevíte a zase jste lhal? A budete žádat o vyšší prověrku? Myslíte, že máte šanci ji vůbec dostat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřib (Piráti): My si veřejnoprávní média vzít tedy nenecháme

22:31 Hřib (Piráti): My si veřejnoprávní média vzít tedy nenecháme

Projev na 15. schůzi Poslanecké sněmovny 16. dubna 2026 k práci vlády ČR.