Kvůli hrníčku volala policie. Podezřelý nákup. Sítěmi koluje silný příběh z Británie

23.06.2024 21:36 | Monitoring

Na sociálních sítích vzbudil rozruch zážitek s britskou policií. Předmětem telefonního hovoru s konstáblem britské policie byl hrníček. A poučení o nákupech nebezpečných předmětů. Na dotaz, co by si mohl vzít člověk do ulic Londýna na obranu, když tam potkává narkomany, alkoholiky, bezdomovce a gangy mladistvých s noži? Konstábl zkonstatoval, že si nesmí vzít ani šroubovák.

Kvůli hrníčku volala policie. Podezřelý nákup. Sítěmi koluje silný příběh z Británie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Auto britské dopravní policie

„Včera mi zvoní UNKNOWN CALLER a hluboký hlas se mi představil jako constable ,XY‘ z místního oddělení policie,“ napsal na síti X glosátor veřejného dění vystupující pod přezdívkou Non (dia) Critical a pustil se do popisování rozhovoru s britskou rukou zákona.

„Začal se vyptávat na mou nedávnou objednávku z Amazonu. Jednalo se o dekorativní hrnek pro mého kolegu jako dárek k narozeninám. Místo ucha měl tento keramický šálek držadlo ve tvaru boxera,“ popsal glosátor důvod hovoru a vysvětlil konstáblovi na drátě, že se jedná o dárek, nikoliv zbraň. „Vysvětlil jsem tedy policistovi, o co šlo. On mě uklidnil, že jsem žádný přestupek sice nespáchal, ale že musí prověřovat jakýkoliv nákup tohoto druhu a poučit mě takto pro příště, které zbraně nelze v UK vlastnit, neboť jsou nelegální (tedy všechny). Znova jsem opakoval, že jde o dekoraci na hrníčku. On zdůraznil, že mi prostě musí vysvětlit, co mi v případě podobných nákupů příště hrozí,“ ukázal glosátor realitu britské existence.

Konstábl mu ocitoval několik britských zákonů, které zapovídají nosit zbraně ve veřejném prostoru. Načež se jej glosátor zeptal, co si tedy může vzít na obranu, když ulice Londýna jsou někdy nebezpečné. „Když už vás mám na drátě, můžete mi prosím poradit, co tedy můžu mít pro sebeobranu? Cítil bych se totiž fajn mít třeba slzný plyn nebo teleskopický obušek, když chodívám večer vyzvednout svou ženu z práce a po cestě potkávám opilé bezdomovce, půl tuctu feťáků, dva až tři dealery narkotik, jeden až dva mladistvé gangy s nožema v rukou a občas i tlupu hlasitých přistěhovalců muslimského původu, vyvolávající něco o džihádu,“ zeptal se zvědavě  Non (dia) Critical.

A tady příslušník britských pořádkových sil zkonstatoval, že do veřejného prostoru si člověk nesmí vzít žádnou zbraň. A i šroubovák by byl braný jako zbraň. „Příslušník neozbrojeného sboru britské policie vysvětlil, že u sebe nemůžu mít ani šroubovák. Zamumlal jsem něco o faktu, že místní policie nemá dostatek kapacit pro udržení běžného pořádku v ulicích (loni kolega nahlásil vloupání do domu kolem půlnoci a policejní hlídka dorazila na místo v půl osmé ráno), a jak je tedy možné, že mají dostatek lidí na prověřování nákupu z Amazonu a obtěžování slušných pracujících občanů kvůli banalitám,“ popisoval glosátor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marian Kučera

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Myslíte, že bysme byli v bezpečí i bez NATO?

Nebo v NATO bez účasti USA? Já si to masivní zbrojení vysvětluju tak, že se Evropa i my probrali z toho, že nejde spoléhat jen na USA a snaží se zajistit naši bezpečnost. Souhlasím s vámi, že to možná až přehání, na druhou stranu roky tu obranu nikdo pořádně neřešil. Nebo vy myslíte, že posílení naš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Příslušník neozbrojeného policejní sboru????????????, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusechlestakov , 24.06.2024 8:15:06
Už toto je pořádně ujeté . Bílý brit si nesmí vzít ani šroubovák. Tuto výsadu mají pouze muslimové a černoši .

|  5 |  0

Další články z rubriky

Soudy a vyvlastňování, jde o čas a o miliardy. Přitom o problému s firmou DIAMO se ví už 30 let

11:50 Soudy a vyvlastňování, jde o čas a o miliardy. Přitom o problému s firmou DIAMO se ví už 30 let

Obrovská halda v Heřmanicích prohořívá už třicet let a nebezpečně se přibližuje k nedaleko uskladněn…