Landsmanšaft. Reparace. Bude mela, varuje europoslanec Blaško

07.07.2019 15:53

Z PROFILŮ Generál ve výslužbě a europoslanec Hynek Blaško, zvolený za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, usedl k počítači a odpověděl na několik dotazů čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Prozradil mimo jiné, za jakých okolností bude v Evropském parlamentu mluvit o vymáhání válečných reparací na Německu.

Landsmanšaft. Reparace. Bude mela, varuje europoslanec Blaško
Foto: Printscreen: ČT24
Popisek: Tomio Okamura a Hynek Blaško
reklama

Jeden ze čtenářů chtěl slyšet, zda se bude v EU domáhat vyplacení dalších válečných reparací od Spolkové republiky Německo Česku. Blaško odvětil, že za jistých okolností je ochoten to udělat. Zmínil přitom jméno zástupce sudetských Němců Bernda Posselta a konstatoval, že se dá očekávat mela.

„To je neuralgický bod našich vztahů s Německem, zároveň s Benešovými dekrety. Pokud Sudeťáci budou požadovat zrušení dekretů, půjdeme ven s požadavkem na vyplacení reparací. To musí řešit především vláda a my to v EP podpoříme. Faktem je, že Posselt tam lobbuje a dlouho nebude trvat, kdy se požadavky landsmanšaftu objeví na jednání EP, a to bude mela,“ odepsal europoslanec.

Další ze čtenářů Blaškovi poděkoval. „Děkuji Vám za skvělý postoj při pouštění orchestrálky v EU parlamentu. Jaké další akce máte připraveny pro zviditelnění nesouhlasu Vašich voličů s EU?“ zeptal se volič.

Blaško upozornil, že žádný konkrétní plán zatím nemá. „Akční plán zatím nemám, protože jsem byl teprve jednou na jednání, ale věřte, že když se naskytne příležitost, půjdu do toho,“ napsal generál ve výslužbě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

21:24 Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

„Já vím, že mi píšete, kdy půjdou děti do školy, jak to bude na horách a další věci. Ale teď musíme …