Láska: Zastavme Zemana. Máme poslední šanci

8. 7. 2019 11:37

Senátor Václav Láska na svém facebookovém profilu informoval o tom, že v senátním klubu SEN21 dopsal rozšířenou verzi ústavní žaloby na prezidenta. „Doplnili jsme do ní skutek neodvolání ministra Staňka. Nejenom, že by v té žalobě měl být sám o sobě, ale zároveň pěkně demonstruje fakt, že prezident je ve svém porušování Ústavy stále urputnější,“ poznamenal Láska.

Láska: Zastavme Zemana. Máme poslední šanci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Václav Láska
reklama

Podle jeho slov prezidenta Zemana posílilo to, že předchozí skutky okolo vlády premiéra Rusnoka nebo neodvolávání ministra Babiše a některé další mu prošly bez jakéhokoli protestu.

„Máme poslední šanci se ozvat. A zastavit svévoli prezidenta. Jinak se zamysleme nad tím, co za postup by prezident dokázal vyčarovat, pokud se jednou splní to, po čem volali lidé na Letné a ve spoustě dalších měst. Tedy že premiér Babiš podá demisi. Opravdu nechci připustit ani teoretickou možnost, že prezident si pak v rozporu s Ústavou (ale dle svých tradic) prosadí prohradní a proruskou úřednickou vládu. Navzdory všem,“ uzavřel Láska s tím, že o tom, jak bude s rozšířenou žalobou naloženo, rozhodne společně všech 34 senátorek a senátorů, kteří žalobu podepsali. 

Mgr. Václav Láska

  • BPP
  • Tento profil nevytvořil Václav Láska, proto zde není aktivní
  • senátor

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru

7:52 Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „EU, která nám striktně předepisovala, že rum se nesmí jmenovat rum…