„Dospělé budeme léčit prací a přivádět k odpovědnosti a dětem budeme pomáhat studiem,“ řekl k Romům v Česku Čunek. Zároveň také uvedl, že Romové znají jen svá práva, takže je nutné je upozornit i na povinnosti. Netajil se ani názorem k té části romské komunity, která je absolutně nevzdělaná a žije jen na dávkách. Ta se podle něj totiž zvětšuje, a pokud by nedostávali své peníze od státu, byly by věznice plné.
A právě tato slova se nelíbí řediteli vládní Agentury pro sociální začleňování Radku Jiránkovi a chce s Čunkem mluvit. Vsetín, kterému Čunek donedávna starostoval, čerpá totiž peníze na integraci Romů. V memorandu o spolupráci se přitom město zavazuje ke korektnímu vyjadřování. A proti Čunkovým slovům se již ohradila nejen Agentura, ale i organizace Romea.
Jiránek se tak rozhodl ke schůzce s Čunkem. „Jiří Čunek se jako starosta města Vsetín zavázal podporovat prointegrační opatření, o čemž svědčí i opakovaná přihláška města do Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám a již téměř rok trvající spolupráce,“ uvedl Jiránek s tím, že bude žádat po Čunkovi vysvětlení jeho slov.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
Rozpočet
Když je podle vás rozpočet bez ambice, zajímá mě, zda ho tedy podpoříte nebo ne? Protože jestli ano, tak si podle mě slušně řečeno nevidíte do pusy nebo to hlasujete i pro věci, s kterými nesouhlasíte? Jakou má takové hlasování logiku?
Další články z rubriky

4:44 Zklamaný Petr Kramný bojuje dál. Řekl nám o své další naději
Odsouzený Petr Kramný je zklamán tím, že ESLP odmítl jeho stížnost. Jak však řekl ParlamentnímListům…
- 21:30 „Pan prezident nemá rád změny režimu.“ Svatopluk chystá věc na Petra Pavla
- 21:19 Davy lidí na Fialu? Mladý člen ODS dostal studenou sprchu
- 20:46 Vykulené oči Rakušana. Zeman ťal do živého
- 20:23 Petr Hampl: Vražda Charlieho Kirka jako důsledek nepoměru sil
- 20:00 Město Nohavici, ne Fialy. Ostrava řeší problémy z Bruselu