Lidé proti těžbě uhlí založili společné sdružení

09.08.2012 16:36

Odpůrci těžby uhlí, kteří patřili do sedmi občanských sdružení, založili Českou alianci proti těžbě uhlí. Chtějí tak chránit životní prostředí proti jejím dopadům, informuje deník Právo.

Lidé proti těžbě uhlí založili společné sdružení
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Těžba hnědého uhlí
reklama

Zakladateli aliance jsou sdružení Naše Beskydy, Občané Karviné proti těžbě uhlí pod městem, OPS, Orlovák, Kořeny, Frygato-Eko a Občané za životní jistoty. Chceme ukázat jasný odpor proti podpoře, kterou stát těžebním společnostem dlouhodobě poskytuje,“ řekl Marian Žárský z občanského sdružení Naše Beskydy v Trojanovicích na Novojičínsku, kde se zakladatelé aliance setkali.

Mezi další úkoly nově vytvořené aliance patří také prosazování dlouhodobě udržitelného rozvoje regionů postižených těžbou. „Nepřipustíme další rozšiřování těžby uhlí,“ dodal Žárský. Zástupci občanských sdružení chtějí společně prosazovat legislativní a politickou práci na komunální a celostátní úrovni a medializaci jednotlivých regionálních kauz, vzájemnou solidaritu mezi členy aliance, výměnu zkušeností a zajistit jistoty pro rozvoj regionů.

„První kroky budou hlavně na legislativní úrovni, protože potřebujeme připomínkovat Surovinovou politiku ČR a připravovanou Energetickou koncepci státu. To bylo to hlavní, co nás přimělo se sdružit,“ osvětlil Žárský s tím, že pokud bude legislativní možnost, vstoupí aliance do všech správních řízení, ve kterých půjde o těžbu uhlí na území ČR.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

21:36 To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

Prezident České stomatologické komory a nově také člen krizového štábu Roman Šmucler volá po uvolněn…