Lidovci si to rozdělili. Bělobrádek Zemanovi gratuloval, Herman zoufal nad vítězstvím lži a nenávisti

28. 1. 2018 15:49

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek blahopřál Miloši Zemanovi k vítězství v prezidentských volbách. Zároveň na Twitteru uvedl, že doufá v to, že Zeman bude více spojovat společnost než dosud. Místopředseda lidovců Daniel Herman, který měl se Zemanem v minulosti spory, označil opětovné zvolení hlavy státu za vítězství lži a nenávisti.

Lidovci si to rozdělili. Bělobrádek Zemanovi gratuloval, Herman zoufal nad vítězstvím lži a nenávisti
Foto: Vít Hassan
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek na sjezdu

„Gratuluji prezidentovi Miloši Zemanovi k obhájení mandátu. Doufám, že bude více společnost spojovat, než tomu bylo doposud,“ napsal Bělobrádek. Před prvním i druhým kolem přitom lidovci doporučili svým voličům hlasovat pro Jiřího Drahoše.

 

 

„Lež a nenávist opět zvítězily nad pravdou a láskou. Ale nesmíme to vzdát, přátelé! Pane profesore Jiří Drahoši, díky, že jste do toho šel!“ napsal na Twitteru Herman. V minulosti měl ještě jako ministr kultury se Zemanem spory mimo jiné kvůli přijetí tibetského duchovního vůdce dalajlamy.

 

 

„Je to výsledek demokratické volby, gratuluji vítězi a přál bych si, aby bylo méně arogance, urážek, hulvátství,“ reagoval na výsledek voleb první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Ocenil by, kdyby se Drahoš i další Zemanovi vyzyvatelé nadále angažovali. „Bylo by dobře, aby slušní kandidáti z prvního kola vstoupili aktivně do politiky a lidem, kteří je podporovali, aby jim jejich aktivní zájem vydržel i v budoucnu,“ napsal na Twitteru.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Zájem nadále se veřejně angažovat už potvrdili Drahoš, třetí v pořadí v prvním kole Pavel Fischer a pátý v pořadí Marek Hilšer. U Fischera se spekuluje o možnosti spolupráce s lidovci vzhledem k blízkosti jejich postojů.

Lidovecký poslanec Marek Výborný Zemanovi blahopřál. „Nevolil jsem ho, ale respektuji, že je demokraticky zvoleným prezidentem. Přál bych si, aby jeho druhé období nebylo v mnoha ohledech kopií toho prvního,“ uvedl. Podle něj bude pokračovat rozpolcenost společnosti i politické scény.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Telička, Niedermayer a exporadce Švejnara v Moravcově bublině. Shodli se, že referendum je obrovská past

13:38 Telička, Niedermayer a exporadce Švejnara v Moravcově bublině. Shodli se, že referendum je obrovská past

Václav Moravec si ve svém studiu připomínajícím obrovskou bublinu podal ruku s Pavlem Teličkou, euro…