Liška podává trestní oznámení. Kvůli zásahu v budově ČT

12.03.2011 13:33

Už i šéf Strany zelených Ondřej Liška vstoupil do kauzy kolem ozbrojenců v budově České televize. A rovněž podává trestní oznámení.

Liška podává trestní oznámení. Kvůli zásahu v budově ČT
reklama

"V sobotu jsem podal trestní oznámení na neznámé osoby zaštiťující se zřejmě výkonem pravomoci příslušníků Vojenské policie při zásahu v České televizi," řekl Liška agentuře Mediafax.

Devět příslušníků Vojenské policie vtrhlo v pátek večer do zpravodajské budovy ČT na Kavčích horách, aby si na základě soudního příkazu odnesli z kanceláře Karla Rožánka všechny dokumenty související s jeho reportáží o odchodu bývalého šéfa Vojenského zpravodajství.

"Jejich jednání může podle okolností a výsledků dalšího šetření zakládat podezření ze spáchání trestných činů zneužití pravomoci úřední osoby, loupeže, případně krádeže, vydírání, neoprávněného nakládání s osobními údaji a porušení tajemství dopravovaných zpráv, případně porušení tajemství listin a jiných dokumentů uchovávaných v soukromí," myslí si o věci Liška.

Trestní oznámení už podala i sama televize. Proti akci se vyslovil také ministr obrany Alexandr Vondra, pod nějž Vojenská policie spadá. Jejího šéfa Vladimira Ložka postavil okamžitě mimo službu. Stejně dopadli i důstojníci Drahoslav Blažek a Jaroslav Kolář, kteří byli za akci a způsob jejího provedení zodpovědní.

Čtěte:

Vondra postavil mimo službu šéfa Vojenské policie. Kvůli zásahu v ČT

Šťastný je v šoku: Nepochopitelná demonstrace síly v ČT

TÉMA Ozbrojenci v ČT

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…