Maďarsko a Polsko? Tak vypadá zdravá demokracie. Novinář naložil evropské levici

10.07.2023 16:33 | Komentář

Americko-polský novinář a spisovatel Michael O‘Shea je přesvědčený, že neustálá kritika Polska a Maďarska od některých států EU je zcela neoprávněná. Výroky o tom, že v těchto zemích je demokracie jen na papíře a ve skutečnosti jde o autoritářské režimy, jsou podle něj naprosto mylné. „Maďarsko a Polsko, tahle vypadají zdravé demokracie. Tyto země nejsou v žádném úpadku, ačkoliv se o tom snaží evropská levice všechny přesvědčit,“ říká O‘Shea.

Maďarsko a Polsko? Tak vypadá zdravá demokracie. Novinář naložil evropské levici
Foto: Repro Youtube
Popisek: Premiér Viktor Orbán po vítěztsví v parlamentních volbách 2022

O´Shea reaguje na článek maďarsko-americké novinářky Kati Martonové pro Los Angeles Times, kde Martonová mimo jiné uvedla, že Polsko a Maďarsko jsou demokracie už jen na papíře, podobně jako třeba Turecko.

„Většina takových článků si nezaslouží reakci. Jako polský občan a polsky mluvící člověk, který žil v Maďarsku, jsem ale dospěl k závěru, že je toho už příliš mnoho na to, abych to přehlédl. Dovolte mi, abych se s vámi podělil o některé své zkušenosti z těchto dvou zemí, které se vůbec nepodobají těm, které popisuje Martonová,“ píše v úvodu svého komentáře O´Shea.

Podle polsko-amerického novináře například vůbec není pravda, že jsou v Polsku opoziční představitelé pod palbou. Naopak na mnoha místech jsou prý tvrdě kritizováni vládní konzervativci, ať už ve finančních kruzích Varšavy, univerzitním městě Vratislavi nebo výrazně levicovém Gdaňsku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: jma

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Skandální.“ Hrad tajil, ale neutajil. Měl by přijet Zelenskyj. Přišla stížnost

21:31 „Skandální.“ Hrad tajil, ale neutajil. Měl by přijet Zelenskyj. Přišla stížnost

Tajnosti kolem příjezdu zahraničního státníka na Pražský hrad vzbuzují otázky. Oficiálně jméno návšt…