Majetková přiznání, zrušení poplatků. Šéf ČSSD sdělil, co Babišovi nedaruje

11.11.2013 7:21

Šéf ČSSD Bohuslav Sobotka očekává trvalý boj o podporu ve straně a o přízeň voličů. V rozhovoru pro Právo uvedl, že vnímá odpovědnost za program vlády, kde musí být priority ČSSD. To nyní vnímá jako svůj nejdůležitější úkol. Ústřední výkonný výbor ho v neděli vrátil do čela vyjednávacího týmu a s ním jsou v něm samí jeho spojenci.

Majetková přiznání, zrušení poplatků. Šéf ČSSD sdělil, co Babišovi nedaruje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka představuje členy vyjednávacíhi týmu

„Myslím, že v politice nejsou žádná definitivní vítězství. Stejně jako musíte trvale bojovat o důvěru voličů a o podporu voličů v rámci volebních cyklů, tak i ve straně musíte trvale zápasit o podporu členů a funkcionářů ČSSD. Nejdůležitější část zápasu je teprve před mnou,“ řekl Sobotka Právu. Komentoval tak svůj úspěch na Ústředním výkonném výboru ČSSD.

Bohuslav Sobotka v rozhovoru také hovořil o odpovědnosti sestavit vládu a dostat do programu vlády priority ČSSD. „Žádal jsem členy ÚVV, aby nám nestanovili žádné limity. Vnímám jako klíčový limit náš volební program. Ale pokud se máme dohodnout s ANO či KDU-ČSL, tak v některých oblastech budeme muset přijmout programové kompromisy. Budu se snažit, aby to nebyly oblasti, které by se dotkly hlavních prvků našeho programu. Soc. dem. voličům slibovala vážně a důsledně například majetková přiznání, zrušení poplatků ve zdravotnictví nebo snížení DPH na léky. A řekl bych, že tam patří i určitá revize církevních restitucí,“ řekl k prioritám.

Žádná strana si nemůže dovolit být neústupná

„Myslím, že žádná strana si nemůže dovolit být zcela neústupná. Zejména pokud velká většina občanů, včetně velké většiny voličů ČSSD i ANO, je nespokojena s podobou restitucí. Soc. dem. a hnutí ANO mají povinnost pokusit se vyjednat jejich revizi,“ uvedl Sobotka a je zjevné, že se revize církevních restitucí nechce vzdát.

Bohuslav Sobotka potvrdil, že ČSSD by ráda získala i post předsedy sněmovny. Právo spekulovalo o tom, že v tom hraje roli i skutečnost, že třetí pokus o sestavení vlády je v rukou předsedy sněmovny. „Nepochybně to je aspekt, který musíme jako zodpovědná strana zvažovat. Ano, pokud by prezident neuspěl se svými dvěma prvními pokusy, pak to finální rozhodnutí, které vytváří jednu z posledních bariér před předčasnými volbami, je rozhodnutí předsedy sněmovny,“ potvrdil šéf ČSSD význam předsedy sněmovny i v systému sestavování vlády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO nahé Kateřiny Jacques letí internetem. Proč to udělala?

7:52 FOTO nahé Kateřiny Jacques letí internetem. Proč to udělala?

Někdejší poslankyně Zelených Kateřina Jacques se nechala vyfotit nahá u vody. Měla k tomu zvláštní d…