Merkelová tlačí! Okamura burcuje: Posilme národní stát, armádu a Visegrád

01.06.2019 18:56

Lídr SPD Tomio Okamura se na svém facebookovém profilu věnuje slovům odcházejícího místopředsedy Evropského parlamentu z polské vlastenecké strany Právo a spravedlnost (PiS) Zdzislawa Krasnodebského. Podle něj se totiž německá kancléřka Angela Merkelová doteď snaží protlačit, aby si státy EU povinně přerozdělovaly migranty.

Merkelová tlačí! Okamura burcuje: Posilme národní stát, armádu a Visegrád
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

„Na základě svých dlouholetých zkušeností hovoří o nadvládě Německa v EU. Říká, že Německo a Francie se tváří, že Evropskou unii tvoří jen oni. Hlavně Berlín se v osmadvacítce tvrdě prosazuje a ignoruje přitom zájmy Středoevropanů. S tím souhlasíme a něco podobného nedávno řekl i maďarský premiér Viktor Orbán. Hnutí SPD proto silně podporuje spolupráci Visegrádu (V4) a dalších středoevropských států jako protiváhu franko-germánské hegemonii a nadvládě,“ poznamenal Okamura. 

Anketa

Jste pro vypsání předčasných voleb do sněmovny?

17%
83%
hlasovalo: 27015 lidí

A i dále se věnuje Krasnodebského slovům. „K zásadám EU patří i rovnoprávnost států a národů. Stále jasnější hierarchizace států uvnitř EU odporuje této zásadě,“ řekl Krasnodebski německému deníku Die Welt. „Tato hierarchie spočívá v tom, že prostřednictvím evropské integrace některé země, jako Německo, hospodářsky hodně získávají a jiné hodně ztrácejí. A že dva největší státy si ‚Evropu‘ nárokují pro sebe a hovoří jejím jménem, jako kdyby se „Evropa‘ skládala jen z nich,“ rýpl si do tandemu Německa a Francie. „Německo často jasně formuluje své zájmy v Evropě a pak je tvrdě prosazuje. Když má silný zájem na určitém opatření v EU, nebere ohled na ostatní,“ udeřil. „Spolková vláda by měla přehodnotit svůj evropský kurz, někdy se také stáhnout a konečně uznat, že státy střední a východní Evropy mají také oprávněné zájmy,“ dodal.

„Krasnodebski též říká, že se Merkelová doteď snaží protlačit, aby si státy EU povinně přerozdělovaly migranty. A to navzdory kategorickému nesouhlasu středoevropských států. Připomeňme jen, že kvůli kvótám proti nám běží proces u Soudního dvora EU... Krasnodebski se domnívá, že se staré členské země EU pokoušejí Středo- a Východoevropany poučovat. ‚Je to jakási anachronická arogance založená na nevědomosti,‘ poznamenal. Krasnodebski si přeje, aby PiS v novém europarlamentu usedla ve velké frakci, která bude mít sílu prosadit své představy. Tato frakce by měla bránit i ty evropské hodnoty, které ‚jsou nyní zanedbávány nebo zapovězeny: rodina, národ, evropské vlastenectví‘, a umí si za jistých okolností představit spolupráci europoslanců z PiS a těch z italské Ligy vicepremiéra Mattea Salviniho. Hnutí SPD podporuje co nejširší spolupráci vlastenců v Evropě. Musíme budovat náš silný suverénní národní stát a obranyschopnou armádu, která bude bránit naše území a která nebude určená na zahraniční mise. Musíme budovat spojenectví ne na základě krásných řečí, ale na základě REÁLNÝCH zájmů,“ uvádí Okamura.

„Společné skutečné klíčové zájmy nyní mají státy Visegrádu a střední Evropy. Mezi tyto zájmy patří: 1) zabránit masové imigraci a islamizaci našich zemí; 2) zabránit vzniku superstátu pod hegemonií Německa a Francie; 3) zachovat evropský charakter našich zemí proti multikulturalismu; 4) vytvořit obranné a geopolitické společenství v prostoru mezi Německem a Ruskem, jak to chápal již Palacký; 5) vytvořit hospodářské společenství nezávislých států. Toto uskupení musíme budovat pro případ, že se západní Evropu nepodaří zachránit a pro případ, že z EU vzniknou Spojené evropské emiráty. Podobně jako v roce 1938 nemůžeme spoléhat na dnes již zdegenerovaný takzvaný Západ reprezentovaný Německem a Francií, které s námi mají zlé úmysly. Jsme pro ně jenom kolonie, ve které vidí odbytiště pro své šmejdy, levnou pracovní sílu a místo, ze kterého mohou vysávat zisky. Budujme společně naši střední Evropu, která se ubrání před islámem i velmocemi, které by nám chtěly diktovat,“ uzavřel.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sakra, paní Čáslavská, a co jste udělala Vy? Zeman rozsekl Moravcovu show, Svěrák jen koukal

11:00 Sakra, paní Čáslavská, a co jste udělala Vy? Zeman rozsekl Moravcovu show, Svěrák jen koukal

VZPOMÍNKY A PERLY V roce 2013 se Miloš Zeman přesunul z role „důchodce z Vysočiny“ do role prezident…