Milan Štěch: Pseudoživnostníci obírají celou společnost. Nápravu mohou zjednat například jejich sousedé, kteří by je ohlásili

21. 6. 2017 17:23

Před pár dny se na předsedu senátu Milana Štěcha snesla vlna hněvu. Druhý nejvyšší ústavní činitel této země prohlásil, že u některých podnikatelů není jasný jejich přínos společnosti a udělali by lépe, kdyby se nechali někde zaměstnat. A dnes Štěch přilil další olej do ohně, vyzval občany, aby nahlašovali podnikatele, kteří by si podle Štěchova názoru zřejmě zasloužili spíš pracovat v továrně.

Milan Štěch: Pseudoživnostníci obírají celou společnost. Nápravu mohou zjednat například jejich sousedé, kteří by je ohlásili
Foto: Daniela Černá
Popisek: Milan Štěch, předseda Senátu Parlamentu ČR na sjezdu OS KOVO

Milan Štěch má za to, že někteří podnikatelé jsou jen pseudopodnikateli. Podle názoru předsedy senátu by takoví pseudopodnikatelé udělali lépe, kdyby se nechali zaměstnat. A pokud to neudělají sami, měl by je nahlásit soused. Živnostníci totiž platí menší odvody na zdravotní a sociální pojištění, čímž vlastně obírají celou společnost.

„Jde o to, abychom k sobě byli nároční a spravedliví a vytvořili ve společnosti vhodnou atmosféru. Třeba v Dánsku, když je někdo nezaměstnaný, a přitom si dělá na svém, soused to prostě řekne, protože ho okrádá i o jeho peníze, které do systému dává. Tuto morálku bychom měli pozvednout vzájemně. Možná se to někomu nebude líbit, ale lhostejnost se nevyplácí,“ popsal Štěch pro server Českého rozhlasu.

Milan Štěch

  • "Slušně, ale důrazně."
  • místopředseda Senátu

Jedním dechem předseda senátu ovšem také dodává, že nemá nic proti poctivým živnostníkům, kterým nejde jen o to, aby měli nižší odvody. Jen chce bojovat proti tzv. švarcsystému.

Předseda představenstva Asociace malých a středních podnikatelů a živnostníků Karel Havlíček Štěchova slova nechápe. Pokud by skutečně došlo ke zvýšení odvodů živnostníkům, celou řadu lidí by to prý vyhnalo na úřady práce, a to by stát zatížilo mnohem víc, než když ti občané pracují. 

Celý článek naleznete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

22:04 Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

Na demonstraci Milionu chvilek na Letenské pláni se v sobotu znovu sešlo asi dvě stě tisíc lidí. Po …