Miloš Zeman na venkově spustil kanonádu: Aby se člověk za chvíli bál mít křížek na zdi. Budeme se modlit k Mohamedovi...

30.06.2017 13:50

Miloš Zeman svoji návštěvu v Kraji Vysočina ukončil v Heřmanově. A kromě diskuze čekalo na hlavu státu i překvapení.

Miloš Zeman na venkově spustil kanonádu: Aby se člověk za chvíli bál mít křížek na zdi. Budeme se modlit k Mohamedovi...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman

V Heřmanově přivítali prezidenta Miloše Zemana zpěvem. „Heřmanove, nejsi nejmenší mezi obcemi Vysočiny. Není důležité, jak je obec velká, ale jací lidé v ní žijí. Tady jsem mezi lidmi, kteří dokážou pro svou obec něco udělat,“ sdělil prezident a přimlouval se za to, aby obec dostala od kraje více peněz za to, že zvítězila v soutěži Vesnice roku. 

Budoucnost naší země je podle Zemana v rukou úspěšných starostů a zastupitelů. „Někdy vesnice v blízkosti vypadají zcela rozdílně. Jedna vypadá jako na Ukrajině, jedna jako v Rakousku. Jedné vládne pitomec, druhé génius,“ poděkoval starostce Zeman. Heřmanovská představitelka je ve funkci již třetí volební období.

První dotaz směřoval na milost pro dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka. „Pan Kajínek má přinejmenším tolik odpůrců jako příznivců. Často je mně vytýkáno, že jsem dal milost dvojnásobnému vrahovi,“ odmítl Zeman, že by svůj krok udělal kvůli přízni voličů. Jen dle svých slov není přesvědčen o tom, že by Kajínek byl skutečně dvojnásobný vrah.

Řeč přišla také na znalost cizích jazyků. „Mluvím plynně rusky, na půl špatně anglicky, čtu a rozumím německy, ale nemluvím jí. A vůbec neumím francouzsky,“ poznamenal Zeman. S anglickou královnou Alžbětou II. tak při své audienci mluvil bez tlumočníka. „Její angličtina byla ucházející,“ zavtipkoval Zeman.

A co považuje Zeman za největší životní úspěch? „Že jsem zplodil dvě děti. Což je sám o sobě výkon, který, upřímně řečeno, není sám o sobě hoden pozornosti,“ pochválil svoji dceru i syna,“ dodal.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Samozřejmě že tématem diskuze byla i migrační krize, kdy v současné době se opětovně řeší problém migrantů v Itálii, kteří připlouvají k jejím břehům. „Je tlak Evropské unie na země Visegrádu, aby přijímaly migranty. Ti naši ‚multikulti‘ říkají, co je to několik tisíc, ty hravě uneseme. A nevzpomínají si přitom na pohádku o jezinkách. Po několika tisících to bude několik desítek tisíc, pak několik set tisíc, pak milionů. Jinými slovy: za chvíli, aby se člověk bál mít křížek na zdi, a budeme se modlit k Mohamedovi jako proroku velkého Alláha. Jsem pro to, aby muslimové žili ve svých zemích a dobře se jim tam vedlo. Ale nejsem pro to, aby žili tady,“ řekl rázně Zeman.

Závěrem se pak Zeman vyjádřil i k darům na charitu. On sám přispívá Klokánkům ze svého prezidentského platu. Poté již jen následoval podpis do pamětní knihy obce, připnutí prezidentské stuhu na prapor obce a převzetí z rukou starostky mimo jiné i oblíbené makové buchty od místních občanů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

22:44 Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

Zástupci stran a hnutí vystoupili v další předvolební debatě Speciál 360°: Hlas lidu vysílané na CNN…