Ministerstvo ohrožuje dostupnost péče, tvrdí Marková

10.03.2013 22:10

Poslankyně KSČM Soňa Marková zkritizovala ministerstvo zdravotnictví kvůli úhradové vyhlášce a jednání o ní na tripartitě. To zkrachovalo. Podle Markové se resort Leoše Hegera snaží omezit dostupnost péče.

Ministerstvo ohrožuje dostupnost péče, tvrdí Marková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soňa Marková
reklama

Podle ní odboráři oprávněně požadovali, aby nemocnice dostaly více peněz. Ale nestalo se tak a k dohodě proto nedošlo. „KSČM se plně staví za propočty, které dokazují, že úhrady budou „díky“ úhradové vyhlášce, započtení zvýšeného DPH a inflaci reálně sníženy až o 13 %,“ píše Marková.

Právě kvůli tomu prý bude ohrožena zdravotní péče pro pacienty. „Zároveň se tím vytváří tlak na už tak napjaté rozpočty krajů, kde většinově vládnou ČSSD a KSČM… A o to zřejmě ve skutečnosti jde. Nemluvě o vyprázdněných peněženkách pacientů, kde především nízko a středně příjmoví pacienti už dnes často nemají dostatek finančních prostředků na základní léky, stomatologickou a jinou zdravotní péči,“ tvrdí Marková.

Podle KSČM ministerstvo lže, když tvrdí, že nárůst v příjmech zdravotních pojišťoven bude dostatečný a nemocnicím stačí si větší úhrady s pojišťovnami dohodnout. „Od pana náměstka Noska, který zároveň stojí v čele VZP, je to přinejmenším farizejské tvrzení. On, jako předseda správní rady, ví nejlépe, že největší zdravotní pojišťovna, stejně jako ostatní, již od roku 2009 více za péči vydává, než dostává. Programovou destrukci českého zdravotnictví pod taktovkou TOP 09, ODS, VV a LIDEM je nutné okamžitě ukončit,“ dodává poslankyně.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…