Podle právního názoru žalobce (odborů) je takové rozhodnutí nezákonné, protože Foglová byla veřejně činnou osobou, píše se v žalobě, kterou má ČTK k dispozici. Odbory se dlouhodobě snaží prokázat, že Foglová byla pro vedení ústavu pro studium totality nekompetentní, a poukázat na politizaci ústavu.
Při výkonu funkce Foglové mohlo dojít k protiprávnímu jednání
Žaloba na Ministerstvo zahraničních věcí a ústřední organizaci Českých center byla podle zjištění ČTK podána 30. května. Řízení zahájil pražský městský soud. Místopředseda Nezávislé odborové organizace ÚSTR Miroslav Vodrážka ČTK řekl, že soud se obrátil na odbory, zda by mohl rozhodnout v jejich nepřítomnosti, s tím ale nesouhlasily.
Odboráři se v žádosti mimo jiné ptali, jestli nevzniklo při výkonu funkce Foglové nějaké protiprávní jednání či nebyl porušen úřední postup, právní povinnosti či předpisy v Českém centru ve Varšavě. Zajímali se také o to, zda ji zaměstnavatel, pokud pochybila, nějak potrestal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vfe, čtk