Ministr Kocourek: Prolomení limitů není řešením

2. 3. 2011 14:47

K otázce prolomení limitů u těžby uhlí existuje mnoho názorů. Zatímco náměstek ministerstva průmyslu a obchodu Tomáš Hüner je pro prolomení, samotný ministr téhož resortu Martin Kocourek to vidí jinak.

Ministr Kocourek: Prolomení limitů není řešením
„Otázka prolomení limitů ale nemusí problém řešit, jelikož neexistuje jistota, že se za rozumnou cenu dostane uhlí do českých tepláren. Řešení je tedy mnohem složitější a vyžaduje více práce. Nelze na věc nahlížet pouze skrze symbol limitů, protože nemusí nic řešit. Mohou samozřejmě pomoci těžebním společnostem, ale nemusí pomoci českému teplárenství, kterému chceme pomoci primárně,"zmínil k otázce prolomení limitů Kocourek v rozhovoru Rádia Česko.

Pokud ovšem k prolomení limitu nedojde, bude muset ministerstvo průmyslu a obchodu najít jiný způsob, jak teplárenství udržet nad vodou. O možnostech ale zatím Kocourek nechce spekulovat. Zatím tuto věc totiž řeší Vysoká škola Báňská ve spolupráci s Vysokou školou ekonomickou.

„Výsledky budou známé během pár týdnů," připomněl k tomu Kocourek.

„České teplárenství má jedno významné specifikum, a to je centrální zásobování teplem, které je u nás hodně propracované a rozvinuté, nicméně je nastavené pouze na jeden typ energie, a to zejména z hnědého uhlí. Z tohoto pohledu musíme posoudit, zda zachovat centrální plán v současném stavu nebo zda hledat alternativy, jak zdroje vytápění do systému dostat, potažmo hledat možnost, jak nahradit centrální zásobování teplem," uvedl také Kocourek k této otázce.

Pokud ale přece jen k prolomení limitů u uhlí dojde, je možné, že vláda nebude postupovat silou. „Institut vyvlastnění ze zákona vypustíme tak, aby stát nemohl ze své vůle vyvlastňovat těžební území," dodal k tomu ministr průmyslu.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok a hrůza: ČSSD se propadla mimo Poslaneckou sněmovnu. Poprvé

20:03 Šok a hrůza: ČSSD se propadla mimo Poslaneckou sněmovnu. Poprvé

Ukazuje se, že v Česku výrazně posilují pravicové strany. I když nejsilnějším subjektem zůstává hnut…