Ministr Stropnický varoval z rádia: Lídři EU čekají na zázrak, ale ten nepřijde

24.02.2016 19:03

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) zavítal do středeční Kauzy dne na Rádiu Impuls. Jako řada jiných českých politiků zkritizoval EU. Zdá se mu, že v uprchlické krizi evropští lídři čekají na zázrak. Ten ale nepřijde. Pár slov padlo také o roztržce ve vládě.

Ministr Stropnický varoval z rádia: Lídři EU čekají na zázrak, ale ten nepřijde
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

Prozradil, že v České republice je asi 292 tisíc držitelů zbrojního pasu. Sám uvažuje o tom, že by si ho pořídil. Zatím ho nemá, ale přece jen je ministrem obrany, tak by ho možná měl mít. V tuto chvíli zde sice nemáme otevřenou válku, ale máme tady manipulaci na internetu. Ta míra, s jakou pracují mnohé servery, je tak propracovaná, že do jisté míry je to boj.

Stejně tak nesmíme zapomínat, že dochází k narušení vzdušného prostoru NATO. „Válka to sice není, ale rozhodně to není mír. Lídři EU doufají v malý nebo i větší zázrak. Ale on nepřijde. Hrozí, že přijde další milion uprchlíků, ale na to Německo už kapacity taky nemá. V Rakousku řekli, že přijmou 37 tisíc migrantů, a jsou za to kritizováni,“ kroutil hlavou nechápavě člen vlády. Stejně tak nechápe, proč je V4 kritizována za to, že přišla s plánem na posílení hranice Makedonie a Řecka.

MgA. Martin Stropnický

  • ANO 2011
  • Ministr zahraničí v demisi
  • místopředseda vlády

Nakonec se vyjádřil k výzvě vicepremiéra Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL), jenž po Stropnickém žádal, aby kvůli kauze Fajád zvážil rezignaci. „To víte, že mě to překvapilo, překvapilo nás to všechny, především tedy pana ministra Babiše... Ale myslím, že to patří ke klasickému politickému provozu, ke zostřenému koaličnímu přátelství,“ uzavřel host.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šťastný Vladimir Putin. Kdo sledoval vysílání ČT o ruských volbách, zažil šok

7:43 Šťastný Vladimir Putin. Kdo sledoval vysílání ČT o ruských volbách, zažil šok

I dalších šest let povládne Rusku prezident Vladimir Putin. Jasno bylo už pár minut po uzavření vole…