Místopředseda ČSSD: Kupujeme zbrojní šrot a kašleme na slabé! A jako levice dostáváme na zadek. Dost, takhle ne!

08.10.2020 12:34 | Zprávy
autor: .

Vážná kritika do vlastních řad. Tak se místopředseda ČSSD a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda rozhodl oslovit voliče před druhým kolem voleb do Senátu. Dle něj česká levice zapomněla na sociálně slabé a místo nich se paktuje s korporacemi. Vadí mu i zbrojní výdaje činěné v souvislosti se závazky k NATO. ,,Armáda, kterou máme, neubrání naše hranice ani den. A NATO, jehož jsme členem kvůli kolektivní obraně, stojí jaksi bokem a věnuje se úplně jiným operacím," píše v textu, který poskytl ParlamentnímListům.cz.

Místopředseda ČSSD: Kupujeme zbrojní šrot a kašleme na slabé! A jako levice dostáváme na zadek. Dost, takhle ne!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Šmarda

Česká levice dostává v posledních letech brutálně na zadek. Voliči levicových stran se rozprchli a svými bývalými zastánci téměř pohrdají. Sociální demokracie se ve voličské podpoře propadla až na samé dno, komunisté prakticky přestávají existovat a Zelení jsou neviditelní, a pokud jsou viditelní, jsou nenávidění. Nikdo netouží po jejich zeleném údělu. Do toho chaoticky vznikají nové malé strany, které hledají cesty z krize, kterou nepochopily.

Lidé, kteří kdysi nacházeli na levici zastání, dnes podporují Andreje Babiše. Není divu.

Oni se neuchylují k podpoře ANO, aby tím demonstrovali lásku k miliardářům a jejich holdingům. Ztratili zastání tam, kde by jej mohli logicky očekávat. Zklamali se ve svých tradičních ochráncích. Přestali věřit slibům. Zklamali jsem je my.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„ČT zradila národ.“ Stávka jede i jinak, než chtěli redaktoři

10:54 „ČT zradila národ.“ Stávka jede i jinak, než chtěli redaktoři

„Česká televize zradila národ.“ I takovou reakci na probíhající výstražnou stávku zaznamenaly Parlam…