Místopředseda představenstva ERB Bank Anton Sučkov: Odmítáme být vtahováni do politiky

02.02.2016 10:25 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Evropsko-ruská banka působí na českém bankovním trhu od roku 2009. Hlavní obchodní strategií byla orientace na obchodní výměnu mezi Českou republikou a Ruskou federací. V loňském roce banka plánovaně změnila svůj název na ERB Bank. Místopředsedy představenstva Antona Sučkova jsme se zeptali na aktuální otázky spojené s činností banky v době, kdy stále platí sankce EU proti RF.

Místopředseda představenstva ERB Bank Anton Sučkov: Odmítáme být vtahováni do politiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Trezor, ilustrační foto

Na jaké aktivity se ERB Banka zaměřuje?

Historicky se banka orientovala na podporu exportně-importních obchodů mezi ČR a RF, ale v souvislosti se stále platícími sankcemi EU vůči RF pozorujeme snížení objemu těchto obchodů. Banka proto musí nově diverzifikovat svoji činnost. Od loňského roku je auditorem banky společnost Deloitte, která je lídrem v této oblasti na českém bankovním trhu. Také s nimi intenzívně konzultujeme aktualizaci naší pětileté strategie. Na výsledném dokumentu se ještě pracuje, ale plánujeme jej dokončit a schválit ve velmi krátké době.

Jaké nové směry činnosti banky vidíte?

Podle mého, současná ekonomická situace dává impuls, aby banka rozvinula svoji činnost směrem k zemím Blízkého východu, Číny a také některých zemí SNS (Společenství nezávislých států, bývalé země SSSR). To je můj osobní názor a samozřejmě ostatní členové představenstva budou mít na tuto otázku svůj pohled. Intenzivně o tom diskutujeme, ale výsledné rozhodnutí učiníme až po ukončení společné práce se společností Deloitte.

Znamená to, že přestanete rozvíjet vaše obchody s Ruskem?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…