Moravec čekal ministra Kremlíka, marně. Stanjura a spol. to ale rozjeli i bez něj

16.06.2019 14:33 | Zprávy
autor: mp

Hosty Otázek Václava Moravce měli být čtyři politici – ministr dopravy za hnutí ANO Vladimír Kremlík, bývalý ministr resortu Zbyněk Stanjura z ODS, místopředseda sněmovního podvýboru pro dopravu Ondřej Polanský z Pirátů a místopředsedkyně Starostů Věra Kovářová. Bavili se o situaci v dopravě a ve studiu to jiskřilo. Ale bez Kremlíka. Ten prý napřed slíbil, že přijde, ale nakonec se omluvil, že to stihne nejdříve v září.

Moravec čekal ministra Kremlíka, marně. Stanjura a spol. to ale rozjeli i bez něj
Foto: Repro ČT24
Popisek: Václav Moravec

„Pozvání opakovaně nepřijal a o tématech resortu dopravy odmítl hovořit ministr dopravy za hnutí ANO Vladimír Kremlík, přestože tuto neděli navrhovalo jeho tiskové oddělení už před měsícem jako nejbližší možný termín, kdy bude pan ministr Kremlík mít čas. Poté následoval sled důvodů, proč se zúčastnit nemůže,“ prozradil divákům Moravec s tím, že ministr se údajně nemohl vyjádřit k situaci kolem mýta, vzhledem k probíhajícímu soudnímu řízení, případně že se nemůže vyjádřit ke změnám ve vedení v Českých drahách.

„Ministerstvo dopravy nabízelo další termín diskuse v září, ale tak dlouhý odklad je pro redakci Otázek nepřijatelný vzhledem k tomu, jak velké problémy resort v současnosti má a jak velký objemem prostředků ze státního rozpočtu má. Tolik tedy na vysvětlení, proč zde ministr dopravy není, byť kupříkladu k mýtu se vyjadřoval nejnověji v rozhovoru pro Lidové noviny z divize Agrofert,“ odstartoval ostřelování Kremlíka Moravec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…