Moravec i Punčochář mají konkurenci. BTV odstartovala politickou debatu

15.05.2012 15:14

Další z tuzemských televizí rozjíždí v těchto dnech politickou debatu. Celoplošná stanice btv, kterou mohou diváci sledovat v síti kabelové UPC nebo O2tv, přichází po České televizi a Primě s politickým diskuzním pořadem Narovinu. Politické špičky si do televizního studia zve každý týden někdejší hlavní tvář publicistiky TV Public Zdeněk Šarapatka. Ten moderoval i divácky úspěšný pořad ze soukromí politiků; hosty jeho televizních pořadů byli spolu s premiéry, členy vlády a parlamentu i prezident republiky a jeho manželka.

Moravec i Punčochář mají konkurenci. BTV odstartovala politickou debatu
Foto: tan
Popisek: Zdeněk Šarapatka ve studiu s Karolínou Peake

Na české poměry je přitom unikátní i Šarapatkova cesta k televizní žurnalistice. Na rozdíl od novinářů, kteří média opustili kvůli politické kariéře, moderátor z politiky přišel; v letech 1998 až 2004 působil ve Strakově akademii jako poradce i šéf premiérského kabinetu. Z televizí do politiky v minulosti naopak odešli Jana Bobošíková, Vladimír Železný, Jaromír Štětina nebo stávající mluvčí politiků: vládní Michal Schuster i Martin Ayrer z opoziční ČSSD.

Jako první vystoupila v televizní debatě btv o víkendu Karolína Peake. Vicepremiérka čelila dotazům na aktuální vztahy s bývalými spolustraníky Věcí veřejných, financování nové platformy LIDEM a úlohu jejího manžela, Australana s českými a čínskými předky Charlese Peake v novém politickém uskupení. S tím podle vlastních slov vede doma ostré manželské diskuze k jeho případnému manažerskému angažmá v platformě LIDEM. To si ale vicepremiérka nepřeje. „Byla bych velmi nerada, aby naše vztahy s  Věcmi veřejnými dostaly nálepku nějakého boje mezi rodinnými klany Klasnových, respektive Bártových a Peake…..“ prohlásila v pořadu vicepremiérka.

Na adresu Kateřiny Klasnové, která jí má formu rozchodu s VV veřejně za zlé, si pak posteskla: “…Kateřině se dlouhou dobu velmi dobře dařilo oddělovat politiku od osobní roviny a já věřím, že se jí to podaří znovu.“ V televizní debatě vystupují s aktuálními otázkami také novináři MF DNES a Parlamentních listů. Televize chce do pražského studia zvát i další média. Pořad Narovinu vysílá btv každou sobotu v pravé poledne a v deset večer. Reprízuje jej v neděli ve 22.30.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

18:28 „Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

Z PROFILŮ Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) odpovídala čtenářům serveru ParlamentníListy…