Mráz přichází z Dánska. Švédové se děsí příchodu muslimského gangu ze země svých sousedů

02.08.2017 9:31

Švédské policii přibudou další vrásky na čele. Do země totiž dle všech indicií hodlá ze sousedního Dánska expandovat zdejší nechvalně proslulý muslimský gang Loyal to Familia.

Mráz přichází z Dánska. Švédové se děsí příchodu muslimského gangu ze země svých sousedů
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

Přitom samotné Švédsko má s pouliční kriminalitou páchanou přistěhovalci z muslimských zemí už takto velké starosti. Především v Malmö se jejich „činnost“ projevuje pravidelným zapalováním automobilů. Ročně tak ve třetím nejlidnatějším městě Švédska „lehne popelem“ stovky vozů. K tomu je třeba připočíst loupeže, prodej drog, násilnosti a další trestné činnosti. Nejvíce se narůstající kriminalita muslimských přistěhovalců projevuje ve více než šedesáti tzv. „no go zónách“, kam se často obávají vkročit i samotní policisté.

A právě na zmiňované Malmö zaměřil dánský muslimský gang Loyal to Familia svou pozornost ve snaze rozšířit svoji působnost za hranice Dánska. Podle zjištění deníku Ekstra Bladet už je dánský gang v Malmö i v Helsingborgu přítomen. „Víme o tom, že členové gangu už se v Malmö nacházejí a chtějí zde zapustit kořeny. Stejně tak máme informace o tom, že to samé chtějí udělat také v Heslingborgu,“ uvedl mluvčí policie Nils Norling.

Obdobné informace médiím potvrdila i kodaňská policie, která dle deníku The Copenhagen Post v posledních dnech svádí s pouličními gangy líté boje. Minulý týden došlo v hlavním městě Dánska ke dvěma policejním zátahům, při kterých bylo zatčeno šest osob. Politicky korektní média sice neuvádějí jejich etnickou příslušnost, ale v případě gangu Loyal to Familia je vše poměrně jasné. Server Local za vůdce gangu označuje Shuaiba Khana.

Tento obávaný gang se dle švédského serveru začal organizovat teprve před čtyřmi lety, ale v Kodani, Århusu, Helsingøru a dalších městech má již na svědomí pěknou řádku trestných činů. A nyní se snaží rozšířit svůj vliv i do švédského Malmö, které leží v bezprostřední blízkosti Kodaně. „Tyto snahy pravděpodobně stály za nárůstem násilí ve švédském městě, v důsledku kterého zde loni zemřelo po použití střelné zbraně jedenáct osob,“ píše server.

Mluvčí policie v Malmö Norling na dotaz deníku Ekstra Bladet konstatoval, že za kroky dánského muslimského gangu je snaha vyplnit zdejší mocenské vakuum. Šéf gangu Shuaib Khan sice potvrdil, že on a jeho soukmenovci se chtějí v několika švédských městech usadit. Nicméně odmítl, že by byli součástí zločineckého gangu. „Jsme bratrstvo, takže nehodláme zřizovat nějaké zločinecké buňky, ale pouze posilovat naše bratrství.“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rasistické nadávky, pak přiletěla rána. A pak spousta dalších. Svědectví našeho reportéra, zmláceného na akci Vandasovců

14:58 Rasistické nadávky, pak přiletěla rána. A pak spousta dalších. Svědectví našeho reportéra, zmláceného na akci Vandasovců

REPORTÁŽ V Dubí na Teplicku to v sobotu odpoledne vřelo. Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSS…