Musí vysvětlit. Pavlův Kolář má znovu na talíři...

15.02.2023 9:52 | Ze sítí

Pochybnosti kolem exdiplomata Petra Koláře, kterého nově zvolený prezident Petr Pavel označuje za „přítele po boku“, sílí. Bývalý šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek v nedělních Otázkách Václava Moravce upozornil, že firma, v níž Kolář figuroval, lobbovala pro Rusko. Komentátor Dalibor Balšínek pro CNN Prima News komentoval otazníky visící nad Kolářem s tím, že by měl pochybnosti „vysvětlit“.

Musí vysvětlit. Pavlův Kolář má znovu na talíři...
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Dalibor Balšínek

Bývalý ministr zahraničí Zaorálek v Otázkách Václava Moravce prohlásil, že Pavlův Kolář je horší než Zemanův Nejedlý, protože firma, se kterou Kolář spolupracuje, lobbovala pro Rusko: „Já si myslím, že Martin Nejedlý byl pouze legrační figurka, on byl pouze hlava zahraniční pobočky Lukoilu. Já to opakuji a vy mě nechcete poslouchat, ta firma, ve které figuruje Petr Kolář, je firma, která po okupaci Krymu pomáhala Gazprombank vyhýbat se sankcím,“ uvedl Zaorálek s tím, že si Kolář jako velvyslanec v Moskvě vytvořil prominentní vazby ne na disidenty, ale na prominenty toho režimu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…