Na Havla se sáhnout nesmí, na Klause se může plivat dle libosti. Dlouholeté pokrytectví lepšolidí skončilo mlácením Jakla, píše komentátorka

31. 5. 2019 14:36

Komentátorka Karolina Stonjeková se zase jednou rozzlobila. Zvedlo ji ze židle už druhé napadení bývalého spolupracovníka exprezidenta Václava Klause Ladislava Jakla. Podle Stonjekové se tu vlastně stále dokola potvrzuje teze, kterou lepší lidé údajně šířili už od 90. let minulého století. Že se nesmí sáhnout na Václava Havla, ale na Klause je možné plivat po libosti.

Na Havla se sáhnout nesmí, na Klause se může plivat dle libosti. Dlouholeté pokrytectví lepšolidí skončilo mlácením Jakla, píše komentátorka
Foto: Repro iPrima
Popisek: Karolína Stonjeková ve vysílání iPrima
reklama

Bývalý tajemník exprezidenta Klause a nyní člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání byl během jediného týdne podruhé zmlácen. Informaci ParlamentnímListům.cz potvrdil sám Jakl.

Komentátorka Karolína Stonjeková se ještě jednou vrátila k obdobnému útoku na poslance TOP 09 Dominika Feriho. U napadení Feriho a Jakla byl podle dámy uplatněn dvojí metr. Zatímco napadení Feriho vzbudilo v části společnosti značnou nelibost, stejné části společnosti se napadení Jakla jeví jako něco, co je vlastně v pořádku.

Stonjekovou tento dvojí metr nepřekvapuje. Pamatuje si ho prý už z časů sporů mezí Václavem Havlem a Václavem Klausem.

„Obecně totiž mezi tou ‚lepší‘ částí společnosti panuje představa, že jsou tu dvě skupiny lidí: ti, na které se nesahá (a to ani verbálně), a ti, k nimž je možno si dovolit všechno. Zatímco je-li první skupina terčem útoku, je to trestuhodné, zavrženíhodné, odporné a kdovíjaké ještě, jsou-li negativní emoce namířeny vůči skupině druhé, je to logické, pochopitelné, ospravedlnitelné – viz starý, dobrý a médii tak hojně využívaný přístup ‚na Havla se nesmí sahat/ na Klause se může plivat‘,“ shrnula svůj pohled na věc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udání starosty Koláře na Kláru Samkovou: ,,A co když o vaší ženě řeknou, že je tlustá k*áva?"

14:47 Udání starosty Koláře na Kláru Samkovou: ,,A co když o vaší ženě řeknou, že je tlustá k*áva?"

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář podal k Advokátní komoře ČR stížnost na advokátku Kláru Samkovou. Ta m…