Na Kamenici v Hřensku už nehrozí extrémní ohrožení

08.06.2013 9:58

Hladiny v Ústeckém kraji dál klesají, extrémní ohrožení mohli zhruba hodinu po půlnoci odvolat i na Kamenici v Hřensku. Kamenice tam už klesla o více než metr na 230 centimetrů. Dál klesá i Labe, jeho hladina opadla dnes ráno v Ústí nad Labem a Děčíně pod devět metrů. Stále tam však podle informací z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí stav ohrožení.

Na Kamenici v Hřensku už nehrozí extrémní ohrožení
Foto: Facebook.com
Popisek: Povodně 2013

V Ústeckém kraji zasáhla povodeň 52 obcí a své domovy muselo opustit téměř 11.000 lidí. Většina z nich se stále nemohla vrátit. Záplavy přerušily dopravu na šesti železničních tratích a neprůjezdné jsou desítky komunikací. Bez elektřiny nebo plynu je na severu Čech stále na 7000 odběratelů. "Dosud se nám podařilo obnovit dodávku elektřiny v 21 distribučních trafostanicích a zprovoznit desítku úseků vedení nízkého napětí v obcích," sdělila ČTK severočeská mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

Policie v Ústeckém kraji střeží čtyřiadvacet hodin denně 130 míst

Od pátku znovu svítí v Píšťanech, Lounkách a Trávčicích na Litoměřicku, obnoveny byly dodávky do Památníku v Terezíně nebo čistírny odpadních vod ve Vědomicích. Na Děčínsku mají elektřinu odběratelé v Dobkovicích, v Děčíně v Plzeňské ulici, Na Skřivance i v Nerudově ulici. "Obnovili jsme dodávky elektřiny v Děčíně Jakuby a připojili jsme další odběratele na Labském nábřeží," řekla Holingerová. Na Ústecku technici připojili jednotlivé odběratele v ulici U Nádraží, také na Střekově v ulici Varšavská a Raisova i Národního odboje.

Policie v Ústeckém kraji střeží čtyřiadvacet hodin denně 130 míst, do služby je nasazeno přes 450 policistů, více než polovina je vyčleněna do zaplavených oblastí. Na sever Čech přijede dnes pomoci více než stovka policistů z pořádkových jednotek z Prahy, Plzně a Ostravy, kteří vystřídají ústecké pořádkové policisty. "Ti by se měli do služby vrátit v úterý," řekla ČTK severočeská policejní mluvčí Šárka Poláčková. Další posily dorazí podle ní v pondělí z Libereckého kraje.

Na víkend meteorologové předpovídají další deště

Většina toků v Ústeckém kraji se postupně vrátila do normálu. Pohotovost ale stále platí na Ohři v Lounech, do hranice prvního povodňového stupně však řece zbývá jen zhruba 13 centimetrů. První povodňový stupeň stále platí na Flájském potoce v Českém Jiřetíně a Bílině v Trmicích.

V Ústeckém kraji v posledních 24 hodinách pršelo jen výjimečně, nejsilnější deště zaznamenali na Teplicku, kde spadlo téměř 13 milimetrů srážek. Na víkend však meteorologové předpovídají další deště a bouřky, do pondělí by na severu Čech mohlo spadnout až 40 milimetrů srážek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO „Ty už budeš do smrti d*bil.“ Bartoš dostal čočku od známého herce

10:03 VIDEO „Ty už budeš do smrti d*bil.“ Bartoš dostal čočku od známého herce

Po vítězství Lukáše Krpálka v judu na olympiádě v Tokiu se začala objevovat řada vtípků na předsedu …