Ne mešitám a Koránu. I tato úvaha zazněla v Událostech, komentářích

5. 6. 2017 22:41

„Už toho bylo dost,“ zmínila mimo jiné po teroristickém útoku v Londýně britská premiérka Theresa Mayová. Co k terorismu řekli hosté pondělního vysílání Událostí, komentářů na ČT24? Promluvil předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD), poslanec Bohuslav Chalupa (ANO), předseda Úsvitu-NK Miroslav Lidinský a poslankyně ODS Jana Černochová.

Ne mešitám a Koránu. I tato úvaha zazněla v Událostech, komentářích
Foto: archiv
Popisek: Jana Černochová
reklama

„Každý takovýto útok je příliš. A je potřeba dělat vše pro to, aby k nim nedocházelo. Velká Británie je pod těžkou zkouškou. Klobouk ale dolů před bezpečnostními složkami,“ zmínil úvodem Hamáček.

„Vyjadřuji velké znepokojení nad tím, co se teď děje. Dost toho však máme už asi dva roky,“ podotkl Chalupa. „Ten problém trvá minimálně tři roky. A to nejenom ve Velké Británii. Držím Britům palce, aby si v nadcházejících volbách zvolili takové vedení, které bude schopné zajistit bezpečnost svým občanům. Britská veřejnost je na hranici ochoty tolerovat sliby,“ míní Černochová. Pochválila stejně jako její předřečníci rychlý zásah policie. Zároveň však vnímá chybu, že bezpečnostní složky nesdílejí informace, neboť podle všeho jeden z útočníků byl v hledáčku tajných služeb.

Hamáček pak zmínil dvě opatření, jak zabránit teroristickým útokům. „Důležité je posílit rozpočty zpravodajských služeb. Druhé opatření je sledovat a eliminovat centrály, kde dochází k indoktrinaci těchto lidí,“ řekl. 

Chalupa pak mimo jiné hovořil také o branné výchově, jež by se měla vrátit do škol. „Neměli bychom tolerovat projevy náboženské nesvobody. Měla by být také lepší komunikace mezi zpravodajskými službami nejen v jednotlivých zemích, ale i mezi zeměmi. Lidinský by chránil své národní hodnoty. Zároveň také pohovořil o nutnosti vzniku pohraniční stráže. 

Ing. Bohuslav Chalupa

  • BPP
  • ex-poslanec (2013-2017), zastupitel, obrana a bezpečnost
  • kontrolní výbor

„Díváme se na to z pohledu uplynulých 50 let, kdy neexistoval Islámský stát, džihád. Je k diskusi, zda nepřichází doba dívat se na celý problém jiným pohledem,“ řekl pak rázně Chalupa k tomu, že by měl do úvahy přijít zákaz mešit a Koránu. „Civilizační okruhy nejsou vzájemně kompatibilní,“ podotkl. 

Lidinský pak jasně vyzval k tomu, že příchozí utečenci by měli respektovat pravidla země, do níž přicházejí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nějaká soudružka se rozhodla, že ví, co je dobré, aniž by se ptala... Šichtařová vyrazila proti „dobrovolné“ směrnici EU

17:42 Nějaká soudružka se rozhodla, že ví, co je dobré, aniž by se ptala... Šichtařová vyrazila proti „dobrovolné“ směrnici EU

Známá ekonomka Markéta Šichtařová se vyjádřila na svém blogu na serveru iDnes.cz k tématu povinné ro…