Nejde jen o rudou radní, chceme přeměnit společnost, říká protestující student

25.12.2012 7:28 | Zprávy
autor: nem

„My mladí lidé máme své ideály a nejsme zatěžkáni prohrami minulosti,“ říká osmnáctiletý Dominik Hořejší, jeden z iniciátorů třeboňského protestu studentů proti komunistům ve vedení krajů. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz uvedl, že studentům vadí především to, že sociální demokraté "bez studu přizvali k moci stranu, jež je přímou následovnicí nedemokratické KSČ".

Nejde jen o rudou radní, chceme  přeměnit společnost, říká protestující student
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

Jeho iniciativa s názvem "Komunisté nepatří ke kormidlu" je uskupení lidí, kteří nesouhlasí s účastí KSČM u moci, čímž však prý neobhajují český vývoj politiky uplynulých dvaceti let. „Byli bychom velice rádi, pokud by v našem státě došlo k postupné přeměně a v politice zůstali lidé, a pevně věřím, že je tam mnoho takových i dnes, kteří budou toto své zaměstnání brát jako poslání,“ prohlašuje Hořejší.

Podnět k protestním akcím dle jeho slov vznikl na základě prohlášení Baborové, která se nechala slyšet, že považuje za nevhodné, aby se o době, kterou nepamatují, vyjadřovali studenti nebo lidé, kteří při revoluci nebyli plnoletí. „Tento výrok popírá hodnoty vzdělání, především toho historického,“ tvrdí student.

Výroky komunistů však s plynoucím časem přibývají na síle. Například předseda KSČM Vojtěch Filip označil studentské protesty za fašistické. „On i mnoho dalších, by si měli uvědomit, že petice a demonstrace jsou standardním nástrojem demokracie a patří do stejného systému jako volby,“ vzkazuje jim Hořejší.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…