Nejen Andrej Babiš. Vyšetřovatelé si prý chtějí posvítit na celou jeho rodinu

11.08.2017 15:01

Server Seznam Zprávy přinesl další informace ke kauze firmy Čapí hnízdo, ve které policie žádá Poslaneckou sněmovnu o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba hnutí ANO) k trestnímu stíhání. V hledáčku policie se ale ocitli nejen zmínění pánové, ale třeba také novomanželka možného příštího premiéra Monika Babišová a její bratr Martin Herodes.

Nejen Andrej Babiš. Vyšetřovatelé si prý chtějí posvítit na celou jeho rodinu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš s Jaroslavem Faltýnkem

„Podle našich informací jsou to Monika Babišová, tedy manželka Andreje Babiše, její bratr Martin Herodes a Babišova dcera z prvního manželství Adriana Bobeková. Jsou to lidé, kteří v té rozhodné době, kdy firma dostala dotaci, seděli v té firmě, která podle policie předstírala, že je malým podnikem, aby dosáhla na dotaci,“ oznámil reportér serveru Seznam Zprávy Vojtěch Blažek.  

Celý článek naleznete zde

Babiš se opakovaně dušoval, že s kauzou firmy Čapí hnízdo nemá nic společného. Na mimořádném jednání Poslanecké sněmovny k tomuto tématu už uvedl, že s pořízením firmy pomohl svým dětem, protože dcera miluje koně. Od té doby se prý své děti snažil chránit, jak by to podle jeho názoru nepochybně udělali i ostatní zákonodárci.  

„Ve skutečnosti byla (firma) pouze účelově vyčleněna z bohatého Agrofertu a tito lidé měli podle policie vědět, čeho se účastní, teda, že se snaží oklamat dotační úřad. Je pravděpodobné z těch náznaků, že ti lidé jednali vědomě. Policisté ve spise v téhle souvislosti zmiňují, že vše řídil Andrej Babiš,“ doplnil reportér.

A jakou roli v tom všem hrál 1. místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek? Měl to být on, kdo svým podpisem stvrdil vyčlenění firmy ZZN Agro Pelhřimov z holdingu Agrofert a její skrytí za anonymní akcie. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala to musí říct první... Úniky z tajných služeb vybraným novinářkám? „Kauza“ Bystroň. Generál varuje

8:20 Fiala to musí říct první... Úniky z tajných služeb vybraným novinářkám? „Kauza“ Bystroň. Generál varuje

Není dobré, pokud tajné služby používají média k „únikům“ ze svých dokumentů, varuje generál a bezpe…