Němci vedli migranta, který je obviněn ze znásilnění Češky, jako agresora

22.06.2019 8:32

Litoměřické státní zastupitelství ověřilo totožnost muže, který je obviněn ze znásilnění šestnáctileté dívky z Terezína. Trestný čin se údajně odehrál v úterý odpoledne na poli u Lukavce. Jeho otisky prstů potvrdily, že obviněného vedli Němci jako ‚osobu s agresivními pohnutkami‘, o své národnosti násilník z taktických důvodů mlží.

Němci vedli migranta, který je obviněn ze znásilnění Češky, jako agresora
Foto: Hans Štembera
Popisek: Želízka, ilustrační foto
reklama

Nezletilou dívku měl znásilnit africký migrant, kterého v úterý v sedm hodin ráno propustili z výkonu trestu v Drážďanech a z Německa ho vyhostili. Jeho totožnost pomohly ověřit otisky prstů, po porovnání s údaji německých úřadů. Ty muže vedou jako „osobu s agresivními pohnutkami“. V roce 2018 byl třikrát tamními orgány řešen pro ublížení na zdraví nebo pro násilnou trestnou činnost

„Ověřili jsme daktyloskopií, že skutečně ta osoba, kterou jsme obvinili a nachází se ve vazbě, je tatáž, která v Německu žádala o azyl,“ sdělila šéfka Okresního státního zastupitelství v Litoměřicích Kateřina Doušová.

Nyní je násilník ve vazební věznici v Litoměřicích. „Je to osoba bez jakéhokoli zázemí, bez dokladů, je to osoba na pohybu, takže pro účely trestního řízení je nezbytné si ji zajistit umístěním ve vazbě,“ řekl soudce Miroslav Kureš.

Není zatím jasné, z jaké africké země muž pochází. Ze čtvrtečního zasedání soudu vyplynulo, že může být z Libye či z Mali. Okresní státní zástupkyně Doušová uvedla, že obviněný muž přidal ještě třetí variantu. „Podle mého názoru mlží, co se týká státu jeho původu. My si to musíme zjistit sami,“ doplnila Doušová.

Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

18:00 Veřejný útok na Pekarovou-Adamovou. Štětinu musel uzemnit Kalousek. A to nebylo vše

Spisovatel a bývalý senátor Jaromír Štětina na twitteru osočil předsedkyni TOP 09 Markétu Pekarovou-…