Nenávist pod pláštíkem umění. Některých menšin se nesmíte dotknout. Hlavně, že Novotný z Řeporyjí může mluvit o věšení komunistů, zhnusil se exministr Staněk

25.11.2019 18:51

Bývalý ministr kultury za ČSSD, ještě před pár lety největší levicovou stranu v Česku, Antonín Staněk se důrazně zastal kardinála Dominika Duky ve sporu s umělci, kteří v Brně sehráli hru Naše násilí a vaše násilí, kde Ježíš znásilní muslimku.

Nenávist pod pláštíkem umění. Některých menšin se nesmíte dotknout. Hlavně, že Novotný z Řeporyjí může mluvit o věšení komunistů, zhnusil se exministr Staněk
Foto: Hans Štembera
Popisek: Antonín Staněk, bývalý ministr kultury
reklama

Kardinál Dominik Duka prohrál soudní spor s herci, kteří sehráli hru Naše násilí a vaše násilí. Soud konstatoval, že šlo sice o hru kontroverzní, ale v rámci svobody projevu je třeba respektovat, že se v umění využívají různé umělecké prostředky, i ty kontroverzní.

Exministr kultury Antonín Staněk na blogu Atuálně.cz konstatoval, že levicově naladění umělci ukryli pod pláštíkem umění porci nenávisti a soud, který rozhodl ve prospěch umělců, rozděluje českou společnost.   

Jsou zkrátka menšiny a jejich představitelé, do kterých se smíte navážet, a naopak jiné, u kterých to není možné. Můžete se například vysmívat křesťanům nebo mluvit o věšení komunistů jako starosta Řeporyjí (a předseda ODS pan P. Fiala vám na zdar toho před médii ještě hloupě připije). Nemůžete si ale dělat legraci třeba z obrovitých transgender mužatek, které závodí v jedné dráze s křehkými ženskými soupeřkami, jako třeba Caster Semenyaová,“ uvedl Staněk.

V závěru své úvahy Staněk konstatoval, že Duka soudní spor prohrál, protože za křesťany vystupoval příliš mírně. Kdyby místo omluvy všem křesťanům žádal odškodné milion korun, třeba by si soud dal větší práci s rozlišením toho, kdy je umění uměním a kdy se pod pláštíkem umění jen ukrývá nenávist.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

21:30 „Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

Řeporyjský starosta Pavel Novotný pro ostré slovo nejde nikdy daleko. Tentokrát si vzal na paškál mi…