Nevolte Zemana, nebo bude ještě hůř. Jindřich Šídlo troubí poplach

10.05.2012 8:23

V atmosféře všeobecné nudy ohledně prezidentských kandidátů hrozí, že lidé zapomenou na možnou vážnou hrozbu. Česko by se mělo obloukem vyhnout reálnému nebezpečí, které se vynořilo z lesů na Vysočině v podobě expředsedy ČSSD Miloše Zemana, jehož obliba nečekaně roste. V článku pro Hospodářské noviny to píše komentátor Jindřich Šídlo.

Nevolte Zemana, nebo bude ještě hůř. Jindřich Šídlo troubí poplach
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman v rozhovoru
reklama

Podle Šídla by případné Zemanovo vítězství Česko vrhlo zpět do temných časů, které byly mnohem horší než ty, jež zažíváme teď. "Skutečné riziko tkví v jisté rehabilitaci, které se Zemanovi dostává už delší čas v médiích. Ty nepromarní příležitost pokládat Zemanovi nekonfrontační otázky. Jako by to nebyl stále aktivní politik s nikdy nepřiznanou odpovědností  za své minulé činy," píše Šídlo.
 
Zeman se podle něj chová jako autorita s tradiční povýšeností a opovržením. "Tento řadu let budovaný obraz se může už brzy hodit.  Zeman nepochopitelně požívá pověst opravdové levicové osobnosti s charismatem," napsal komentátor. 


 
Podsvětí mělo hody
 
Podle jeho slov je ale povinností pamětníků připomínat, co všechno ČR zažila za dob jeho vlády. Podle Šídla to byla doba vzniku základů korupce, politické kriminalizace nepohodlných lidí na objednávku podsvětí a brutálního zneužívání policie. "Na úřad vlády za Šloufem docházel jistý František Mrázek. Byla to doba Olova, Gripenů, Srby a Kavana, Hejla," připomíná Šídlo.
 
Sociální demokraté by se podle jeho slov měli rychle vzpamatovat a postavit proti Zemanovi silného protikandidáta. Jinak Lidový dům ponese odpovědnost za jeho úspěch.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: bob
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

14:35 Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na …