Než začala sněmovna: Okamura se vrhl na Německo. Žádá akci

7. 7. 2020 13:32

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním poslanecké sněmovny se předseda SPD Tomio Okamura rozčiloval, že se nikdo nevyhradil proti výrokům německého ministra zahraničí Maase, který údajně tvrdil, že Česku vnutí uprchlíky. A prohlásil, že chce odsouzení a vyhranění se proti výroku zařadit jako mimořádný bod na jednání sněmovny. Reagoval tak na video s interpelací poslance Bundestagu Petra Bystroně.

Než začala sněmovna: Okamura se vrhl na Německo. Žádá akci
Foto: Screen ČT24
Popisek: Tisková konference SPD
reklama

První oznámení Tomia Okamury bylo, že SPD navrhne mimořádný bod kvůli údajné nutnosti reakce na výroky německého ministra zahraničí Heiko Maase, protože ten dle Okamury 2. července řekl, že ČR vnutí migranty. Dodejme, že tato slova německý ministr výslovně nepoužil. Okamurovi vadilo, že se s německým ministrem zahraničí sešel o den předtím Tomáš Petříček, ale z jejich jednání není žádný výstup. „Žádné odmítavé stanovisko. Jak to, že ČR, že vláda Andreje Babiše, nechystá už protestní nótu vůči Německu. Jak to, že není pozván německý velvyslanec na kobereček, aby vysvětlil tento neskutečně drzý diktát vůči České republice, kdy prostě německý ministr zahraničí řekne, že nám bude vnucovat migranty,“ rozčiloval se Okamura a dodal, že navrhne, aby sněmovna výroky Heiko Maase ohledně migrantů odmítla a vyhradila se proti nim. Také si stěžoval, že se údajným vnucováním migrantů nezabývaly hlavní české deníky a ptal se, co vláda ANO a ČSSD podporovaná komunisty tají.

Anketa

Chcete, aby prof. Roman Prymula získal politickou funkci?

11%
89%
hlasovalo: 5115 lidí

Jako další Okamura zmínil návrh na zestátnění exekutorů. Dnešní situace je dle Okamury šílená. „V podstatě ti exekutoři se vymkli z ruky. Takže my chceme vrátit stav před rok 2001, kdy tady byly exekuce vymáhané soudy, nikoliv těmito soukromými exekutory,“ oznámil lídr SPD. To prý exekuce zjednoduší a zlevní. A dodal, že chce exekuce oprostit od DPH, protože to je také prý zbytečně zdražuje.

Radim Fiala pak uvítal, že se k SPD připojí  členové hnutí Změna pro lidi a připodobnil je k Jaroslavu Foldynovi, který také konvertoval k SPD.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

17:10 Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

Internet poslední týdny zaplavují videa až nepochopitelného násilí. Převažující prvek je na první po…