Novodobí vykladači historie to prostě nepochopí. Ondráček odpovídal čtenáři, kterému prý v roce 1945 zabili strýčka

08.09.2019 19:03

Z PROFILŮ Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se vyjádřil ke sporu o pomník o maršála Sovětského svazu Ivana Stěpanoviče Koněva. Prozradil něco, co prý novodobí vykladači historie pravděpodobně nebudou chtít slyšet. A nezůstalo jen u Koněva...

Novodobí vykladači historie to prostě nepochopí. Ondráček odpovídal čtenáři, kterému prý v roce 1945 zabili strýčka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Shromáždění pro zachování sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích. Došlo k drobným šarvátkám

Když starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) a další osobnosti mluví a píší o činech sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, připomínají mimo jiné, že když vjel Koněv 9. května do Prahy, kapitulace nacistického Německa již byla podepsána. A většina Prahy již byla osvobozena.  

Pravdou však je, že nejen v Československu, ale i v dalších evropských zemích se bojovalo i po 8. květnu a druhá světová válka si na své konto bohužel připsala další mrtvé. Takže vstup maršála Koněva a jeho vojáků do Prahy rozhodně nebyl bezproblémový, na což upozornil jeden ze čtenářů serveru ParlamentníListy.cz.

„Dobrý den, myslím si, že je dnes nedůstojné kácet sochy, byly výrazem vděčnosti a o tom, jestli byla kapitulace 8. nebo 9. 5. 1945 je nesmysl diskutovat. Můj strýc zemřel 9. 5. 1945 v obr. transportéru po zásahu pancerfaustem, jeho jméno je na pietní desce u Českého rozhlasu, takže pro mne tedy skončila válka, až když to Koněv vyčistil od fanatických Němců, to asi nebylo 8. 5., určitě se střílelo i potom osmém,“ zdůraznil volič.

Komunistický poslanec dal občanovi za pravdu.

U nás v regionu se bojovalo ještě několik dní po 9. 5. 1945. Jenže vykládejte toto novodobým vykladačům historie. Nepochopí a nebudou ani poslouchat. Mají jen jednu pravdu, a tu svoji, bohužel,“ posteskl si Ondráček.

Pár slov věnoval i demonstracím proti premiéru Andreji Babišovi (ANO) na Letné. Pokud demonstranti na podobných akcích neporušují zákon, Ondráček nevidí jediný důvod proti nim zasahovat.

„Nevím o tom, že by tam byl porušen zákon. A i kdyby byl, nejsem policejní prezident ani nikdo, kdo by měl pravomoc či povinnost to řešit,“ uvedl Ondráček k demonstracím s tím, že případné zásahy leží v rukou moci výkonné, zatímco on je součástí moci zákonodárné. A moc zákonodárná, výkonná a soudní jsou v právním státě, kterým je i Česká republika, odděleny.

Další ze čtenářů serveru ParlamentníListy.cz přišel s myšlenkou, že by bylo namístě omezit prodej sprejů, s nimiž umělci, ale i vandalové vytvářejí graffiti. Pokud by se spreje neprodávaly „jen tak někomu“, jak se doslova vyjádřil čtenář, klesl by podle něj i celkový počet vandalských činů.

A co si o tomto nápadu myslí někdejší policista a poslanec Ondráček?

„To, co navrhujete, je však stejný nesmysl jako zakázat prodej nářadí, protože určitá skupina s ním pak páchá majetkovou trestnou činnost. Takže za mě, nic bych nezakazoval a žádné ochranné složky nezakládal,“ napsal prostě a krátce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nevědomky otevírají dveře mnohem větší hrůze!“ Markéta Šichtařová na poslední chvíli oslovuje lidi jdoucí demonstrovat za „chvilkaře“

18:44 „Nevědomky otevírají dveře mnohem větší hrůze!“ Markéta Šichtařová na poslední chvíli oslovuje lidi jdoucí demonstrovat za „chvilkaře“

Při sobotní demonstraci na Letné chce spolek Milion chvilek dát premiérovi Andreji Babišovi (ANO) ul…