Novým šéfem dozorčí rady firmy SAKO bude Onderka, píše dnešní tisk

10.05.2019 9:40

Poslanec, místopředseda ČSSD a bývalý brněnský primátor Roman Onderka bude místo stranického kolegy Vlastimila Žďárského šéfem dozorčí rady společnosti pro svoz a zpracování odpadu SAKO. Změnu už schválili brněnští radní, kteří fungují jako valná hromada této stoprocentně městské firmy, napsala dnešní Mladá fronta DNES.

Novým šéfem dozorčí rady firmy SAKO bude Onderka, píše dnešní tisk
Foto: Hans Štembera
Popisek: Roman Onderka

"Roman Onderka je člověk, který byl od roku 2002 zastupitelem města a osm let primátorem. Myslím, že je to adekvátní náhrada za zkušeného doktora Žďárského," uvedl k tomu náměstek primátorky Oliver Pospíšil (ČSSD).

Onderka nabídku podle listu přijal. "Naši zastupitelé jsou v koalici a věci s nimi konzultuji, takže vazbu na Brno mám. Navíc dozorčí rada zasedá čtyřikrát do roka, takže mě to časově nezatíží," uvedl Onderka. List připomněl, že Onderka jako primátor zasedal v představenstvu veletrhů a ještě před tím jako zastupitel v dopravním podniku a teplárnách.

Žďárský na svoji funkci rezignoval ke konci dubna, stejně jako na post předsedy představenstva Brněnských vodáren a kanalizací. Důvody neuvedl. Kdo ho nahradí v čele představenstva vodáren, podle listu není zatím jisté.

O kandidátovi do představenstva vodáren rozhodne úterní městské zastupitelstvo a s konečnou platností červnová valná hromada společnosti, v níž má Brno těsnou většinu. Za obě funkce pobíral Žďárský 38.000 korun měsíčně, v dozorčí radě SAKO 13.000 Kč a ve vodárnách 25.000 Kč, uvedla MfD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takže tady je máte: Tihle čeští europoslanci hlasovali pro podporu migrace, uprchlíků a kvót

18:58 Takže tady je máte: Tihle čeští europoslanci hlasovali pro podporu migrace, uprchlíků a kvót

Před blížícími se volbami do Bruselu se čím dál častěji řeší, kteří čeští europoslanci hlasovali ve …